Burdur’da tezgahlarda balık fiyatları düşüşe geçti. Tezgahlarda Hamsi 80 TL ve İstavrit ise 90TL’den satıldı. Balık fiyatlarının uygun olduğunu gören vatandaşlar ise tezgahlara ilgi gösterdi. Fiyatların uygun olması hem vatandaşı hem de esnafı memnun etti.

Burdur’un sevilen esnaflarından birisi olan Balıkçı Recep Özsoy, “ Bugün salı pazarından mükemmel bir izdiham var talep var halkımıza çok teşekkür ediyorum. Fiyatlarımızı şu anki piyasaya göre biraz daha uygun tutmaya çalışıyoruz, halkımızın yanındayız, destekçisiyiz. Şu an en çok tercih edilen balıklarımız hamsi ve istavrit bunun yanı sıra çeşitli balıklarımız da var. Levrek, çupra, somon ve denizlerin kralı Kalkan balığımız tezgahımızda bulunuyor. Bunun yanı sıra halkımız daha çok levrek, çupra, somon, kalamar, karides ve palamuda yöneliyor. Karadeniz hamsisinde bugün inanılmaz derecede yüksek bir kampanya yaptık 100 liraya gitmekte olan hamsi 80 liraya düşürdük, yani biz balık pazarında en yüksek kalite olmak şartıyla çalışmaya devam ediyoruz.” Diye konuştu.

Bunun yanı sıra balık çeşitleri ve güncel fiyatlar hakkında bilgi veren Özsoy : “Levrek 250 lira, orijinal olta ile açık denizden tutulan levreğimin kilosu ise 400 liradan satılıyor. Çiftlik çupra fiyatı 250 lira, orijinal deniz olta çuprası ise 350 liradan tezgahta yerini alıyor. Karadeniz somonu var somonun kilosu 250 lira bunun yanı sıra ithal edilen Norveç somonu var onun kilosu da 400 lira'dan satışa sunuluyor.” İfadelerini kullandı.

Editör: Güven Yılmaz