AK Parti Burdur İl Başkanlığı, Burdur'un merkezi, ilçeleri ve beldelerindeki belediye başkan adaylarını tanıttığı bir toplantı düzenledi. Törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Basri Yalçın'ın katılımıyla MAKÜ Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen bir törenle başlandı.

Törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı, Burdur Belediye Başkan Adayı Mehmet Şimşek ve Genel Başkan Yardımcısı Hasan Basri Yalçın konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından, Burdur merkez, ilçe ve belde belediye başkan adayları tek tek açıklanarak kamuoyuna duyuruldu.

Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, yaptığı konuşmada, AK Parti'nin aday tanıtım toplantılarının coşkulu ve şölen havasında geçtiğini belirterek, "Şehirlerimizi algı belediyeciliğinden kurtarıp, gerçek belediyecilikle tanıştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. 31 Mart'a kadar gelmeyene gideceğiz, küskünü barıştıracağız, sevmeyeni sevdireceğiz." dedi.

Yalçın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki çalışmalara vurgu yaparak, ülkeye önemli hizmetler yapıldığını ifade etti. Ayrıca, dünya genelinde yaşanan insanlık dramlarına karşı Erdoğan'ın her zaman ses çıkardığını ve Türkiye'nin bu konuda duyarlı bir politika izlediğini söyledi.

Öte yandan, AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Mehmet Şimşek, kentin ekonomisini canlandıracaklarını ve iş imkanlarını artıracak adımlar atacaklarını belirterek, yerel esnafı destekleyeceklerini ve şehre yeni yatırımları çekecek politikaları hayata geçireceklerini ifade etti.

AK Parti’nin Burdur merkez, ilçe ve belde belediye başkan adayları şu şekilde sıralandı

“Burdur Belediye Başkan Adayı Mehmet Şimşek, Ağlasun Belediye Başkan Adayı Ali Ulusoy, Altınyayla Belediye Başkan Adayı Ahmet Serttaş, Bucak Belediye Başkan Adayı Emrullah Ünal, Çavdır Belediye Başkan Adayı Adem Göçer, Çeltikçi Belediye Başkan Adayı Ahmet Ali Akyel, Gölhisar Belediye Başkan Adayı İbrahim Sertbaş, Karamanlı Belediye Başkan Adayı Fatih Selimoğlu, Kemer Belediye Başkan Adayı İsmail Asan, Tefenni Belediye Başkan Adayı Onur Çelik, Yeşilova Belediye Başkan Adayı Nuri Özbek, Kızılkaya Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Karaboğa, Kocaaliler Belediye Başkan Adayı İlyas Delen, Söğüt Belediye Başkan Adayı Yusuf Akkaya ve Yusufça Belediye Başkan Adayı Ali Coşkun”