Tarım ve hayvancılık sektörlerinin en önemli merkezlerinden Burdur, Uzay Çatı Fuar Alanı’nda, 2-5 Mayıs tarihleri arasında Teke Yöresi 9. Canlı Hayvan, Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı’na ev sahipliği yapacak. Fuarın ilk gününe Burdur Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından düzenlenecek Kadın Çiftçi Yarışması damga vuracak. İkinci gün ise Burdur Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin ev sahipliğinde Honamlı Keçi ve Teke Güzellik Yarışması’nda kıyasıya bir rekabet yaşanacak. 

GL Platform tarafından düzenlenen fuar, tarımdaki son yenilikler ile teknolojik gelişmeleri dört gün boyunca sektör temsilcileriyle buluşturacak. GL Platform Genel Müdürü Gül Ceylan, günümüzde artık tarım ve hayvancılığın tüm sektörler arasında açık ara gündemin ilk maddesi olduğuna dikkat çekerek “Sürdürülebilir bir dünya için tarım ve hayvancılığın önemini artık herkes biliyor” dedi. Büyükbaş ve küçükbaş süt hayvancılığının önemli merkezlerinden olan Burdur'un verimli tarım arazilerine sahip bir bölgede yer alması ve coğrafi konumu nedeni ile Teke Yöresi’nin merkezi konumunda olduğunu vurgulayan Ceylan “Fuarımız, hayvansal ve bitkisel ürünlerin üretim ve işlenmesinde ihtiyaç duyulan yeni teknolojilerin tanıtıldığı bölgenin en önemli fuarı” diye konuştu. 
 
Ceylan, sektörün önder firmalarının tek çatı altında buluşacağını belirterek “Geleceğe dönük akılcı yatırımlar yaparak, yeni ticari ilişkiler kurma şansına sahip olmak isteyen herkesi fuarımıza bekliyoruz” dedi.

Editör: Alihan Akın