‘ Engelli Hibe Desteği Kendi İşini Kurma Projesi ’ kapsamında, İŞKUR'a sunduğu projesi kabul edilen Emine Aktaş alacağı destekle hayvancılığa adım atıyor.

Burdur’un Karamanlı İlçe Kağılcık Köyün’nde ikamet eden Emine Aktaş Burdur İş Kurumu ile hak kazandığı destek projesinin imzasını attı. Aktaş, alacağı 70 bin TL destek ile hayvancılık yapacak.

Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yunus Emre Akalın , “Engelli Hibe Desteği Kendi İşini Kurma Projesi’’ kapsamında projesi onaylanan Emine Aktaş’ın sözleşmesini imzalamış bulunuyoruz. Projenin takibi İŞKUR tarafından yapılacaktır. Emine Hanım, büyükbaş hayvanları 3 yıl boyunca satamayacak, kesimini yapamayacak. Hayvanlar sigortalı olup, 3 yıl sonra tamamen Emine Aktaş ’ın olacaktır. İŞKUR olarak yeni istihdam sağlayacak projeleri desteklemeye devam edeceğiz. Emine AKTAŞ’a hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz, dedi.

Emine AKTAŞ, kendisine sağlanan imkan sayesinde hayata yeniden tutunmasını sağlayan, severek yapacağı hayvancılığa başlayacağı için çok mutlu ve heyecanlı olduğunu kaydetti.