ilde ortaklaşa düzenlediği 'OHAL değil demokrasi istiyoruz' sloganıyla 1 saatlik oturma eylemi yaptı. CHP Burdur İl Başkanlığı da Burdur Cumhuriyet Meydanın'da 1 saat 'OHAL değil demokrasi istiyoruz' sloganıyla oturma eylemi gerçekleştirdi.Eyleme, CHP Burdur İl Başkanı Osman Gök, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan, Yeşilova İlçe Başkanı Ferdi Ay, CHP İlçe Başkanları ile çok sayıda partili ve vatandaşlar katıldı. il dışında olması nedeni ile organizasyona CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker katılamadı.

CHP Burdur İl Başkanı Osman Gök;

Hiç kimsenin can ve mal güvenliği kalmamıştır

21 aydır süren OHAL ile ülkemizdeki baskı rejimi kurumsallaşmıştır. Demokrasiye ve hukuk sistemine yönelik bir saldırı halini alan OHAL rejimi, insan haklarını, ifade özgürlüğünü ve her türlü protesto eylemini baskılamanın da aracı olmuştur. KHK'lar eliyle parlamento, yani halkın iradesi gasp edilmiştir. Türkiye'yi tek tipe sokmak için sivil toplum kuruluşlarına, sendikalara, meslek oda ve birliklerine yönelik operasyonların ardı arkası kesilmemiştir. AKP iktidarının muhaliflerine bir sopa olarak kullandığı OHAL, bu faşizan sınırlarını bile aşmış; sağcı solcu, muhafazakar sosyal demokrat, kimseyi ayırmadan tüm topluma karşı işlenen bir suç haline gelmiştir. OHAL ile ülkemizde hiç kimsenin can ve mal güvenliği kalmamıştır.

CHP Burdur İl Başkanı Osman Gök;

Ohal rejimine derhal son verilmelidir

İlan ederken 1 buçuk ay bile sürmeyecek dedikleri, milleti etkilemeyecek dedikleri OHAL, bardağı çoktan taşırmıştır. Sabır testisi kırılmış, toplumun büyük çoğunluğu OHAL rejimine artık yeter demeye başlamıştır. Bugün iktidar partisi ve yeni ortakları, Türkiye'yi uçuruma adım adım yaklaştıran OHAL'i bir kez daha uzatmanın peşindedir. Postallı darbelerle mücadele etme vaadiyle gelenler, gelinen noktada takım elbiseli darbeciler haline gelmiştir. Bizim talebimiz kesindir; Halkın iradesine karşı işlenen bir suç haline gelen OHAL rejimine DERHAL son verilmelidir. Sadece bu meydandan değil, Türkiye'nin 81 ilindeki meydanlardan Ankara'daki Saraylıları uyarıyoruz.Bizler OHAL DEĞİL DEMOKRASİ İSTİYORUZ!'