9 Mahallede yaşanacak olan su kesintisi sonasında, Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş’ün ardı ardına yaptığı uyarılara bugün bir yenisi daha eklendi. Başkan Gümüş, özellikle bahçe sulaması ile vatandaşları kesin bir dille uyararak ekiplerin tespit çalışması yaparak cezai işlem uygulayacağını ifade etti. Belediye’nin tüm imkanlarının yeni kaynaklar için seferber edildiğini açıklayan Başkan Gümüş, önlemler konusunda da uyarılarda bulundu.

9 MAHALLE’DE KESİNTİ UYARISI

Bucak Belediyesi bugün kesinti ile ilgili olarak yaptığı açıklamada Yeni Mahalle, Yunus Emre, Karayvatlar, Cami, Çukur, Pazar, Oğuzhan, Çavuşlar ve Yörükler Mahallelerinde aralıklı olarak su kesintisi yapılacağını ve Bucaklı’lardan su kullanımını minimum seviyede tutmaları ve önlem almaları konusunda uyardı.

TASARRUF YAPMAK ŞART

Bucak Belediyesi olarak ilçede içme ve kullanma suyu sıkıntısının çekilmemesi için tüm imkanların seferber edildiğini ifade eden Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, yeni içme suyu kaynaklarının temini için yoğun çaba sarf edildiğini söyledi.                                                                                                                                           

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yayınlamış olduğu verileri paylaşan Başkan Gümüş, Burdur il genelinde önceki zamanlara göre %40’ı aşan azalma olduğunu ve bu durumunda Bucak’ı etkilediğini ifade ederek, kaynaklardaki su seviyesinin azaldığına dikkat çekti.

ÖNLEMLERİ ALIYORUZ

Önlemler konusunda bahçe sulaması ile ilgili uyarıda bulunan Başkan Gümüş, “Bizde tasarruf konusunda gerekli önlemleri alıyoruz. İlçe merkezi genelinde bahçe sulamaya kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Ekiplerimiz tarafından bahçe sulaması yapanlar tespit edilecek ve cezai işlem uygulanacaktır. Tüm vatandaşlarımızı su tasarrufunda bulunmaya davet ediyorum” dedi. 

Editör: SELÇUK ÖÇAL