AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı konuyla ilgiliyaptığı açıklamadaı "Torosgaz Şirketi tarafından 2024 yılı yatırımları kapsamında Burdur ili Merkez ilçesine bağlı Askeriye Köyü ile Ağlasun ilçesine bağlı Yeşilbaş köylerine doğal gaz altyapı çalışmaları planlandığını duyurmaktan gurur duyuyoruz.

Doğalgaz çalışmalarının başlayabilmesi için TorosGaz firması ile İl özel idaremiz arasında altyapı ve üstyapı çalışma protokolü il genel meclisimizden oy birliği ile Mayıs ayı toplantısının son oturumunda geçmiştir. Onaylanan Protokol evraklarının TorosGaz firmasına ulaşmasıyla en kısa zamanda iki köyümüze Doğalgaz çalışmalarına başlayacaktır.

AK Parti teşkilatları ve milletvekilleri olarak ilçelerimizden sonra imkanlar doğrultusunda köylerimize de doğalgaz çalışmalarına başlamasının mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde hayal edilen Milletimize yakışan ama yapılamaz denen bütün hizmetleri yapmanın onuru hep yaşadık ve yaşamaya da devam ediyoruz.Milletimize hizmet etmeye Cumhurbaşkanılığı Hükümeti ile devam edeceğiz. 

Bu müjdeli haberden dolayı başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayip Erdoğan’a, Enerji  ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Alparslan Bayraktar ve personeline, doğalgaz çalışmalarını sıkı takip eden Milletvekillerimiz Prof. Dr. Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz’a, Burdur Valimiz Sayın Türker Öksüz’e teşekkür ederiz." dedi
 

Editör: Alihan Akın