-Cumhuriyet Halk Parti’si Burdur il başkanı Kadir Koç, Pazar günü İl genel meclis üyeleri ve Belediye meclis üyelerini belirlemek için yapılacak olan ön seçimde, Bomba15’e yaptığı basın açıklamalarda bulundu. 2350 delegenin sandık başına gideceği ön seçimlerde üyeler Burdur Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi üyelerini belirleyecek. Şuana kadar Belediye meclis üyeliği için 35, İl Genel Meclis üyeliği için ise 9 kişi müracaat etti. 

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur il Başkanı Kadir Koç, basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Cumhuriyet Halk Parti’si Pazar günü il genel meclis üyeleri ve belediye meclis üyelerini belirlemek için ön seçime gidiyor ve bütün üyelerimizin katılımıyla oy kullanımıyla bu sıralamalar belli olacaktır. Burada önemli olan üyelerin katılımı daha büyüktür. Üyelerin katılımı ile belirlenen sıralamalar halkı bir daha teşvik edecek motive edecektir. Çünkü halk kendi yöneticilerini kendisinin seçmesi kadar güzel bir şey yoktur. Zaten cumhuriyeti kuran bir parti, cumhuriyetle kendi kendini idaresi şekli değil midir?  Cumhuriyet Halk Parti’si halkın partisi olabilmesi için bu yöntemin her zaman uygulanmasını önemsemiş ve bu yöntemi de uygulamaya devam etmektedir.”
 İL GENEL MECLİSİ ÜYELİĞİ İÇİN KAÇ KİŞİ MÜRACAT ETTİ?


CHP Burdur İl Başkanı Koç: “İl genel meclisinde toplam 9 aday adayımız mevcuttur, bunlardan 5i sıralamaya girecek. Toplam oy kullanacak sayı ise 2350’dir.” Sözleriyle devam etti.


NEREDE YAPILACAK? SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK


Bahçelievler’de bulunan Belediyeye ait Kongre merkezinde gerçekleşecek olan ön seçim, Pazar günü sabah saat 09.00’da başlayıp akşam saat 17.00’da sona ereceğini duyuran başkan Koç, yapılacak olan ön seçimin örgüt gözetiminde gerçekleştirileceğini duyurdu.


FERMUAR SİSTEMİ UYGULANACAK MI?


Belediye sıralamasında B harfinden başlayacak sıralamada toplam 35 aday adayımız var bunlardan 3 tanesi belediye başkan adayımızın kontenjanıdır. Bu zaten tüzük gereği kendisi belirler bu 3 kontenjan sayın başkanımız. Bu kontenjanlar hariç olarak diğer sıralamalarda B harfine göre sıralanacak bizim dileğimiz ve temennimiz bütün sıralamanın ön seçimle belirlenmesinden yanadır. Örgütün tavrı bu şekildedir. Fakat fermuar sistemi gönderilen yönergede vardır. Belediye başkanımız ile oturulur, belediye başkanımız, sayın ilçe merkez başkanımız ve il başkanı örgütü olarak belirleyebiliriz. Bütün halkımızın 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde bir demokrasi şölenine dönüşmesi, çıkan sonucu her zaman saygıyla Cumhuriyet Halk Parti’si olarak karşılayacağımızı temenni ediyorum. Tüm halkımızı sandığa gitme çağrısında bulunuyorum. Demokrasinin vatandaşlarımıza vermiş olduğu hakları kullanmalarını Cumhuriyet Halk Parti’si il başkanı olarak temenni ediyorum.” Dedi.