Burdur Belediye Başkanı ve CHP Burdur Belediye Başkan Adayı Ali Orkun Ercengiz, CHP Burdur İl Başkanlığı'nda düzenlenen adaylık tanıtım konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu. Ercengiz, 2014 yılında başladığı belediye başkanlığı görevinin 10. yılında, geçmişte gerçekleştirdikleri ve hedefledikleri projeleri paylaşarak halka seslendi.

Burdur Belediye Başkanı ve CHP Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz CHP Burdur İl Başkanlığında düzenlenen adaylık tanıtım konuşmasında yaptığı açıklamada, "Sizleri 2014 yılında başladığımız Burdur Belediye Başkanlığı görevimizin 10 yılındayız. Geride bıraktığımız 10 yılda bir yandan borç öderken bir yandan da yaşanacak kent yaratma hayalimizin peşinden koştuk.

Kendine yetebilen bir belediyeyi sizlerin desteği ve sabrı ile bugüne getirdik. Birçok Belediye personel maaşını ödeyemeyecek durumda iken bizler en düşük personel maaşını 22.600 TL yaptık. Bugün kasasında parası olan bir belediye olarak, kendi kendine yetebilen ve sözlerini tutan bir belediyecilik anlayışını ortaya koyduk. Kimsenin kendini öteki hissetmediği, Sosyal Demokrat ilkelerle adaletli ve eşit mesafede bir yönetim anlayışıyla bizlere oy vermeyen yurttaşlarımızın dahi Cumhuriyet Halk Partili belediyelere bakışını değiştirdik.En içten duygularımla selamlıyorum, hepiniz hoşgeldiniz 35 Mahallemizde ihtiyaç önceliklerini muhtarlarımız ile belirleyip her yurttaşlarımıza eşit hizmet götürebilmek için çabaladık.

Artan nüfusumuz ve büyüyen üniversitemizle başladığımız günden bugüne %50’den fazla artan insan nüfusumuza temiz bir şehir, huzurlu ve aydınlık sokaklar, tozdan topraktan kurtarılmış asfalt yollar, tüm zamanların en çok parklarını kazandırdık. Kadını, çocuğu, engelliyi, ihtiyaç sahibini, dezavantaj gruplarını, gençleri ve yaşlıları kısaca tüm yurttaşını kucaklayan projelerimizle Burdur'u Türkiye’de adından söz edilen bir il haline getirdik. Çevreye duyarlı, yenilenebilir enerjiye yönelmiş, çöp ve atık su sorununu çözmüş, bugünlerde çeşmeden akan suyu içilebilir hale getirmiş, önemli altyapı projelerini tamamlamış, çağdaş meydanları, spor sahaları, semt pazarları, mesire alanları, gölle barıştırılmış halkımızla, sosyal sorumluluk projesi ilr Türkiye’de ilkleri başaran bir belediye olduk.

“Daha yapacak çok işimiz var” diyerek ve son kez adaylığımızı açıkladığımızda bu seçimde her seçimde olduğu gibi örgütümüzün en tepesinden gönüllü üyesine varıncaya kadar omuz omuza vererek, arkamıza da seven, inanan ve gönül veren hemşerilerimizi alarak bir kez daha kazanacağımıza inanıyoruz. Biz örgütlü gücümüze her zamankinden daha fazla inanıyoruz. Aday adaylığında centilmence götürdüğümüz kampanya sonunda bu partinin birer evladı olan Sayın Süleyman Erman ve Sayın Tarkan Büyük Yörük’e teşekkür ediyorum.

Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da kol kola girip sahada derdimizin kendimiz değil, kentimiz olduğunu tüm halkımıza bir bir anlatmaya devam edeceğiz. Bizlerin kavga ederek bölüneceğini düşünenler ve bekleyenler bugün buradaki fotoğrafa iyi baksınlar. Biz mücadele ederiz. Biz gerektiğinde en ağır eleştirileri yaparız. Biz gerektiğinde kavga ederiz. Ama ortak hedefimiz yani partimizin ilkelerinden asla vazgeçmeyiz. Geriye kalan yaklaşık 2 ay sürede il ve ilçe örgütlerimiz, Kadın ve Gençlik Kollarımız Belediye ve İl Genel Meclis Üyesi adayı arkadaşlarımız geçmişte örgütte emeği geçen her kim varsa ve gönüllü ordumuzla yine Burdur sokak ve caddelerinde insanımızı projelerimizle nasıl huzurlu ve mutlu edeceğinizi anlatacağız.

“Çalmadan çaldırmadan” “Yandaş yaratmadan” “Şeffaf” bir şekilde nasıl 10 yıl bu kenti yönettiysek bir 5 yıl daha aynı şekilde yöneteceğiz. 10 yıllık Belediyecilik deneyim ve bilgi birikimimizle her bir metrekaresini tanıdığımız Gadın Burdur’umuzun temel ihtiyaçlarının yanı sıra vizyon projelerle Burdur’umuzu bir basamak daha üste çıkaracağız. Çağdaş yaşanabilir, huzurlu, kadın, çocuk, engelli ve yaşlı dostu bu kentte ilimiz Milletvekilleri ile kentimizin ve ilimizin tüm sorunlarının çözüm noktasında gece gündüz demeden çalışacağız.

Son kez aday olduğumuz başkanlık yarışında hiçbir yol arkadaşımın geride kalmasını istemiyor, hepinizi yanımıza bekliyoruz. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde CHP çatısı altında verdiğimiz bu kutsal mücadelede Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel ve tüm örgütümüze sizlerin huzurunda söz veriyorum. Biz kazanacağız Burdurumuz kazanacak 31 Mart’ta bir kez daha baharı getirmek için Baba ocağından başladığımız yürüyüşe hazır mıyız? Kendimiz değil kentimizin kaybetmemesi için çıkıyoruz yola Vira Bismillah" ifadelerini kullandı.

Editör: Alihan Akın