İYİ Parti Burdur İl Başkanı Yusuf Altındal, 9 Şubat Cuma günü yazılı basın açıklamasında bulundu. Başkan Altındal, Yaklaşık 20 yıldır Burdur’un temel şehircilik ihtiyaçlarının karşılanmadığı, Burdur’un varlıklarının talan edildiği ve şehrimizin en temel ihtiyaçlarından birisi olan temiz içme suyuna bir türlü kavuşamadığını vurgulayarak sert eleştirilerde bulunurken, İYİ Parti belediyeciliğinin Burdur’da biriken sorunları çözeceğini, kötü yönetime son vereceklerini dile getirdi.

İYİ Parti Burdur İl Başkanı Yusuf Altındal yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

Temel şehircilik ihtiyaçları karşılanmayan, varlıkları talan edilen, hak ettiği güzel Burdur’a ve en temel ihtiyaç olan temiz içme-kullanma suyuna bir türlü kavuşamayan saygıdeğer hemşerilerimiz.

       7.Şubat.2024 Çarşamba günü yapılan Belediye meclisi toplantısı 20 yıl şehrimizi yalanlar ve talanlarla yönetenlerin, daha doğru bir ifade ile yönetmeyen ve yönetemeyenlerin tahterevalli siyaseti mensuplarının şovlarına sahne oldu. Birbirlerine çelme takmak, çalım atmak adına cezayı Burdur halkına kestiler. Daha önce yeni hastane bölgesindeki Burdur Belediyesini kimseye muhtaç olmadan en az 5 yıl rahat ettirecek, Burdur’umuzun tüm alt yapı ve temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir varlığı (BİNLERCE METREKARE ARASAYI) peşkeş ve talan edenler, şehrimizdeki 50-60 civarında eczane, medikal malzemeci ve gözlükçü esnafı için işyeri ihtiyacını karşılayamamıştır. Yeni hastane bölgesine yaptıkları 8 eczane yerini 7 yandaşla paylaşmak ne kadar doğru ve ahlakidir? Hele hele eczacı olan başkanımızın herkesten önce o işyerlerinin ortasına girip taşınması ne kadar doğrudur? Buraları ben yaptım pastasını da ben yiyeceğim mi demektedir.  Eğer50 eczane varsa 49’u taşınıp daha sonra 50. olarak o taşınmalıydı. Bölgede yeni işyerleri ve eczane açmak isteyenlere (asıl sebep herkesçe bilinmekle beraber) çeşitli bahaneler ile engeller çıkartılmakta ve izin verilmemektedir. Kısmen de olsa bu işyeri ihtiyacını karşılamak için devletin bir diğer kurumu olan İl Özel İdaresi bölgede Burdur halkının ihtiyaçlarının karşılanması için 20 civarında işyeri yapabilmek için belediyemize müracaat etmiştir. Ne var ki şu anda tüm sağlıkla ilgili esnaflarımızın sevgilerini gönderip saygıyla andıkları, şehrin bir ucundan diğer ucuna ihtiyaçlarını karşılamak için gece-gündüz bin bir zorlukla gidip gelen halkımızın dualarla andığı Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz’in istek ve talimatları doğrultusunda İl Özel İdaresinin isteği, CHP’ li meclis üyelerinin oylarıyla reddedilmiştir. 

       Bu plağın bir yüzü. Bir de diğer yüzüne bakalım. Bölge ticari olmayan meskûn ve kenar bir alan iken bölgeye hastane binasını, millet bahçesini projelendirip yapanlar (yol-su-kanalizasyon-işyeri-sosyal tesisler v.b) bu ihtiyacı neden düşünmedi? Bunları yaparken Belediye ile iş birliği yapmayan merkezi idare, yapılan işlerin yanında kıytırık denilecek tek katlı işyerleri için niye şimdi Belediye ile muhataptır? Aynı yöntemler ile ihtiyaç olan bu işyerleri yapılamaz mıydı? Birbirinize siyasi gol atmak ve siyasal yönden sıkıştırarak yaklaşan seçimlerde oy devşiririm yerine derhal, acilen bir çözüm bulun. Hem halkımız hem esnaflarımız mağdur edilmemeli, eziyet çekmemelidirler. Bu sıkıntıyı sizler çözmeyecekseniz, biz çözmeye hazırız.

       Her şeyin en iyisi ve güzeline layık Sevgili Burdurlu hemşerilerimiz!

       SİZLERE SÖZÜMÜZ SÖZ OLSUN. SÖZ BİR ALLAH BİR.  BİZLERİ TERCİH EDİP YÜK.ZİR.MÜH. NAMIK KEMAL ÖZKAN’I BAŞKAN OLARAK SEÇERSENİZ EN GEÇ 3 AY İÇİNDE (belki de 1 ay) ÖNCELİK ESNAFLARIMIZIN OLMAK ÜZERE BÖLGENİN TÜM SIKINTILARINI GİDERECEĞİZ.

YALANA, TALANA, İSRAF, İLTİMAS VE SAVURGANLIĞA SON VERİP ŞEHRİMİZİ İYİ BELEDİYECİLİĞE KAVUŞTURACAĞIZ.

İYİ GÜNLERDE BULUŞMAK ÜZERE.   

İYİ BELEDİYE, İYİ ADAY.  YÜK.ZİR.MÜH. NAMIK KEMAL ÖZKAN'I TERCİH EDİNİZ.