Eğitim alanında birçok başarıya imza atmış olan Bahçeşehir Koleji, verdiği eğitimle öğrencilerini bu seferde dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan  University of Manchester’a göndermeye hazırlanıyor.
Bahçeşehir Koleji Burdur Kampüsü Fen Lisesi öğrencisi Sude BALABAN dünyanın en prestijli üniversitelerinden kabul alarak büyük bir başarıya imza attı.  


12 Fen sınıfı öğrencisi Sude Balaban University of Manchester, Quenn Mary University of London ve City University of London olmak üzere 3 ayrı yurtdışı üniversitesinden kabul aldı. Sude Balaban University of Manchester Economics and Business bölümünü tercih ederek hayal ettiği öğrenim hayatının kapılarını açtı.
Öğrencilerini çok yönlü bakan bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlayan Bahçeşehir Koleji, tüm öğrencilerini en iyi şekilde YKS sınavına hazırladığı gibi onlara uluslararası bakış açısı kazandırmayı da hedeflerken yurtdışı başvurularında yol göstererek destek veriyor.


Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Hasan Keleş gelen başarılarla ilgili olarak; Bahçeşehir Koleji’nde yurt dışı üniversiteleri hedefleyen öğrenciler, lisenin ilk yılından itibaren uygulanan etkin yönlendirmelerle, süreci başarıyla tamamlıyor. Dünyanın saygın üniversiteleri her yıl dünyanın dört bir yanından binlerce aday başvurusu alıyor. Öğrenim görmeye veya burslu öğrenim görmeye hak kazanacak adayları zorlu bir eleme süreci bekliyor. Öğrencilerin yalnızca akademik başarılarının yeterli olmadığı bu süreçte adaylar; ortaöğretimleri boyunca katıldıkları projeler, gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projeleri ve kişisel yetenekleriyle ilgili değerlendirmelere de tabi tutuluyorlar. Global Education Center (GEC) birimi ile; öğrencilerimize 9.sınıftan itibaren yurt dışı üniversitelerine kabullerinde gerekli tüm danışmanlığı veriyoruz. Portfolyo oluşturma süreçlerini, online yurt dışı üniversite fuarlarıyla destekliyor ve ufuklarını genişletmeye çalışıyoruz. Öğrenimlerine yurt dışında devam etmek isteyen öğrenciler için verdiğimiz danışmanlık hizmetimizin ilk meyvelerini bu yıl aldık. Bahçeşehir Koleji Ailesi olarak, başarıları ile gururlandıran, Bahçeşehir Koleji adını en iyi şekilde temsil edeceğine gönülden inandığımız öğrencimiz Sude Balaban’ı kutluyor, parlak bir gelecek diliyoruz. Hayal ettiği gelecek yolunda, bu zorlu süreçte öğrencilerimize destek olan tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz ayrıca önümüzdeki yıl başvuru ve kabul sayısının artarak devam edeceğine kuşku duymuyorum.’ dedi.

Editör: Güven Yılmaz