Anadolu Gençlik Derneği Burdur Şube Başkanı İbrahim Gün yaptığı konuşmada "Filistin direnişinin başlattığı Aksa Tufanı Operasyonu ile birlikte 7 Ekim 2023 tarihi İslam dünyası için bir dönüm noktası olmuştur.

Öyle ki bu tarih itibariyle Müslümanların yeryüzündeki mağlubiyet dönemi nihayete ermiş ve izzet dolu geleceğin kapıları ardına kadar açılmıştır.

Öte yandan bu tarih herkesin ederini de ortaya çıkarmıştır. Öyle ki Kudüs bilince sahip olmayan İslam ülkelerinin yöneticileri ne yazık ki Filistinli kardeşlerimizi yine yalnız bırakmıştır.

Biz Türkiye’de yaşayan vicdanlı ve onurlu insanlar olarak 7 Ekim’den bu yana ilan ettiğimiz teyakkuz halimizi sürdürüyor ve Filistin halkının yanında olmaya devam ediyoruz. İşte bu nedenle ülkemizin her şehrinde ve üniversitelerde oluşturduğumuz Gazze Çadırları ile Filistinli kardeşlerimiz ile omuz omuza olduğumuzu haykırıyoruz. Değerli kardeşlerim! Altını çizerek söylüyoruz. Filistinli kardeşlerimiz amansız bir mücadele verirken bizler sıradan günlük hayatlarımıza devam edemeyiz.

Bizler 7 Ekim’den bu yana çok iddialı bir söz söyledik. Dedik ki, Filistin de Hamas neyse Türkiye’de biz oyuz ve biz Milli Görüşçüler Filistin direnişinin ta kendisiyiz. İşte bu şuurla ve şu andan itibaren yapmamız gereken daha çok işimiz olduğu kanaatiyle bugün buradayız. Buradan Filistinli kardeşlerimize söz veriyoruz; Bir an olsun durmayacağız. Bir an olsun yorulmayacağız. Her alanı Siyonizm’e karşı bir cephe bileceğiz ve cephelerden geri durmayacağız.

Bizler biliyoruz ki; bu dava biz olsak da olmasak da başarıya ulaşacaktır. Tüm derdimiz bu asil davada bir nebze de olsa ecir kazanmaktır. Bu vesileyle İslam ülkelerinin liderlerine de seslenmek istiyoruz; İçerisinde bulunduğunuz acizyet hali dünyada sizi kurtarmayacak, korkarız ki ahirette de büyük bir hesap ile karşınızda duracak.

Gelin; İsrail’den daha fazla Allah’tan korkun!

Gelin; siz de bizler gibi İsrail’e karşı teyakkuza geçin!

Gelin; Siyonist İsrail rejimine karşı Filistin direnişine kol kanat gerin! Kıymetli katılımcılar;

Siyonist İsrail rejiminin Gazze’nin Refah Bölgesi’ne yönelik büyük bir katliam hazırlığı içerisinde olduğunu biliyoruz. Bir milyonu aşkın Gazzeli sivilin hayatının tehlike altında olduğu böylesi bir durum için de İslam ülkelerinin liderlerini harekete geçmeye ve İsrail rejimine karşı fiili adım atmaya çağırıyoruz.

Milli Görüş lideri Erbakan Hocamızın dediği gibi; İsrail ancak güçten anlar!

Özgür Filistin’de mücahit kardeşlerimizle birlikte Gazze zaferini kutlayacağımız günde buluşmak duasıyla hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır" dedi.

Editör: Alihan Akın