Vekil Oğuz yaptığı açıklamada "Bucak ilçemizde belediye çalışanı olarak görevini icra eden aynı zamanda da üç dönemdir Alaattin Mahallesi Muhtarlığı yapan İsmail Tuncer hakkında son bir haftadır kamuoyunda, sosyal medya ve mesaj gruplarında dolaşan bir video yer almaktadır.

Toplum nezdinde AK Partili olması ile bilinen ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a olan desteğini her fırsatta dile getiren Muhtarımıza önce temizlik ve çöp servisine görevlendirme yapılması, akabinde görüntülerde de yer aldığı üzere belediye makam katından çekim yapılarak servis edilmesi hangi siyasi nezakete uygun düşer. Muhtarlıktaki 1606 geçerli oyun 1276’sının desteğini alan bir yerel yöneticiye bunu uygun görmek kabul edilebilir bir durum değildir.

Şunu da biliyoruz ki Muhtarımızın işçi statüsünde çalıştığı ve her türlü görevi yapma mükellefiyeti bulunmaktadır. Ancak yapmakta olduğu vazife esnasında çekilen görüntülerin izni olmaksızın ve rencide edici bir şekilde yayımlanması, yayılması ve mobbing (psikolojik yönetici şiddeti) yapılması ile bu onur kırıcı durum ortaya çıkmıştır.

AK Parti’mizin Belediyecilik anlayışında tüm vatandaşlarımız için hizmet ve insan odaklı çalışmalar yürüttük. Bırakın kişilik haklarına saldırıyı her ne fikirde olursa olsun çalışanlarımıza ve kamuoyuna en ufak bir yıldırma ve bezdirme hareketinde bulunmadık. 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri’nde önceki dönem Belediye Başkanımız ve aynı zamanda Belediye Başkan Adayımız Emrullah Ünal’ın siyasi üslubu, nezaketi, tutum ve davranışları hoşgörü içerisinde itidalli ve saygılı olmuştur. Seçim sonuçlarında Bucak halkımızın takdiri ile göreve başlayan ve bizzat siyasi nezaket içerisinde Emrullah Ünal Başkanımız tarafından rozeti takılan ve göreve yeni başlayan Belediye Başkanımızın bu sürecin takipçisi olacağına inancımız tamdır. Kişinin iade-i itibarının yine Belediye Başkanımız tarafından yapılacağının da takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz." dedi.

Editör: Alihan Akın