Vekil Adem Korkmaz konu ile ilgili yaptığı açıklamada "Burdur’umuzun içme suyu sorununu orta vadede (10-15 yıllık dönemde) çözecek Senir Suyu göl geçişi projesini yaklaşık on aydır titizlikle takip ediyoruz. Senir – Burdur İçme Suyu Göl Geçişi İsale Hattı ile ilgili askı sürelerinin de bitmesiyle birlikte, Bakanlığımızda imza aşamasına geldiğini sizlere duyurmak istiyorum. Konuyu yakından takip ediyorum. Bakanlıkça projenin önümüzdeki bir iki hafta içinde onaylanmasıyla sürecin beni de yakından ilgilendiren teknik ve bürokratik sürecin tamamlanmış olacağını ifade etmek istiyorum.

Proje; Bakanlığımız tarafından imzalanır imzalanmaz Burdur Belediyemizin acilen ihale sürecini gerçekleştirmesi gerekmekte, bunun için de zaman kaybetmeden Finansman konusunu (belediyemizin kendi imkânları ya kredi ile) çözümlemeli ve acilen harekete geçmelidir. Bu konuda biz de milletvekilleri olarak gerekli desteği sağlayacağız.

Ancak, Senir Suyu Proje’sinin 2024 yazına yetişmesinin mümkün olmadığını göz önüne alarak; bu yaz Burdurlu hemşehrimizin bir içme suyu krizi yaşamaması için Valimizi ve Belediyemizi acil bir eylem planı yapmaya ve gerekli önlemleri almaya davet ediyorum.

Burdur’umuzun su sorununun siyaset üstü bir mesele olduğuna olan inancımızla bizler de bu acil konuda Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımız ile bir araya gelerek çözüm yollarını masaya yatırmaya hazırız." dedi.

Editör: Alihan Akın