Vekil Korkmaz konu ile ilgili tepki göstererek yaptığı paylaşımda "

Siyasette kazanmak ya da kaybetmek görece bir durumdur. Bazen kazandığınızda kaybedersiniz, kaybettiğinizde kazanırsınız. Mesele neyi nasıl yaptığınız, siyaseti nasıl okuduğunuzla ilgilidir. Yerel seçimler bitti, seçimlerde sandıktan önde çıkarak mazbatayı almış bütün başkanlarımıza (AK Partili Başkanlar dahil) seçimleri kazanmaları (!) için büyük sorumluluklar düşmektedir. Seçimlerin geride kaldığını, sandıktan önde çıkan Başkanların seçimi kazandıklarını ve kazanmış olmanın ağırlığını ve halkın geçici emanetinin hakkını vermek için hesap görmek, siyasi intikam almak, rakiplerini ya da seçim döneminde yaşananlarla ilgili kamu gücünü kullanıp oransız güç kullanarak hem seçmene hem de belediye personeline ayrımcı uygulamalar değil, seçmene verdikleri sözleri düşünmelerini ve halkın tamamının başkanı olduklarını hatırlatmak isterim.

Sayın Belediye Başkanımız Hülya Gümüş Hanımefendi’yi seçilmiş olduğu Başkanlık görevi nedeniyle kutluyorum. Bucağımıza çok güzel hizmetler yapmasını canı gönülden arzu ediyorum. Bu süreçte üç Burdur Milletvekili olarak üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmek için elimizden geleni yapacağımızı ifade etmek istiyorum.

Ancak Bucak Belediyemizde yaşanan bu müessif olay bizleri derinden üzmüştür. Görevine yeni başlamış, halktan teveccüh görüp artık yerelde herkesin başkanı olmak yerine, seçim döneminde yaşanmış bazı durumlar üzerine “şu hesapları bir görelim ve gereğini yapalım” anlayışıyla, seçim döneminde siyasi görüşünü ortaya koymuş, bir mahallenin çok yüksek desteğini alarak seçilmiş bir muhtarı, hiç bir hukuki ve vicdani temele dayanmayan, siyasi etikten yoksun bir şekilde daha önceki görev yerini değiştirerek, çöp hizmetletine sürmek, burada yaptığı görevi videoya çekip farklı kanallarda paylaşmak, insanların mesleki ve insani itibarını örseleyerek, kamu gücünü keyfi ve hukuksuz kullanarak toplumu sindirmeye yönelik yapılan bu uygulamayı kınıyorum. Muhtarımıza yapılan bu muamele, hem bir belediye çalışanına yapılan hukuk dışı davranış, hem de mahallesinin çok büyük oranda desteğini alan seçilmiş bir kişiye ve onun seçmenlerine karşı yapılmış bir eylemdir. Saygıdeğer Başkanımızın toplum nezdindeki ilk icraatının bu olmasından büyük üzüntü duyduğumu, ve bu siyasi linçin bir an önce sonlandırılmasını talep ediyoruz. Bucağımızdaki aklı selim insanlara da seslenerek diyorum ki, Bucağımızın çok güzel hizmetler ve projeler ile gündeme gelmesini, bizlerin de destek vereceğimiz ve hep birlikte Bucağımızı geliştireceğimiz işlerle anılmasını arzu ederiz." dedi.

Editör: Alihan Akın