AK Parti Burdur İl Başkanı Özboyacı, Burdur’a değer katan yeni Devlet Hastanesi’nin hizmete başlamasıyla birlikte oluşan ticari alan ihtiyacına yönelik girişimlerin olumlu sonuçlandığının altını çizdi.

“CHP’li Meclis üyelerinin Şubat ayında çekimser görüş belirtmesi sonucunda hastane bölgesine yeni işyerleri açılmasını öngören teklifimiz Burdur Belediye Meclisi’nde red edilmişti. Ankara'da yaptığımız girişimler neticesinde Hazine’ye ait ve Sağlık Bakanlığına tahsis edilen Bahçelievler Mahallesi’ndeki bir parselde sağlık altyapımızı güçlendirmek için eczane ve medikal dükkanların oluşmasını sağlayacak imar planı değişikliği Bakanlığımızca kabul edilmiştir.

Üstelik hazırlanan ve kabul edilen imar planı değişikliği ile önceki plana göre park alanı olarak belirlenmiş bölüm korunmuş ve 190 m² ilave park alanı oluşturulmuştur.

Bu vesileyle, hem sağlık hizmetlerimizi desteklemek hem de yeni hastane bölgesinin ihtiyaçlarını karşılamak adına önemli bir adım atan başta Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Mehmet Özhaseki ile ilimizin taleplerini her daim Ankara’da yakından takip eden Milletvekillerimiz Prof. Dr. Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz’a teşekkür ediyorum.

Her şeyin en iyisini hak eden Burdur halkımızın yararına olacak tüm çalışmalara ilk günkü aşkla durmadan devam edeceğiz." dedi.

Editör: Alihan Akın