Duyuruda, toplam 29.998,02 m² yüzölçümlü ve Sağlık Bakanlığına tahsisli taşınmazın bir bölümünün Burdur İl Özel İdaresinin talebi doğrultusunda eczane ve medikal dükkânların yer alacağı ticaret alanına dönüştürüleceği, teklifin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından değerlendirilerek onaylandığı belirtildi. 

Plan değişikliğine dair detayların da olduğu duyuruda, eczane ve medikal dükkanlar için ticaret alanı oluşturulması ile Burdur’un sağlık altyapısının güçlendirilerek halkın sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştıracağını, proje kapsamında 190 m² ilave park alanı oluşturularak çevre düzenlemesi ve yeşil alanların artırılacağı ifade edildi. 

AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı tarafından yapılan açıklamada, "Başta Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Mehmet Özhaseki ile ilimizin taleplerini her daim Ankara’da yakından takip eden Milletvekillerimiz Prof. Dr. Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz olmak üzere bu projenin hayata geçirilmesinde katkıda bulunan herkese teşekkür ediyoruz. Bu girişim, sağlık hizmetlerine erişimi kolaylaştırmanın yanı sıra yeşil alanları artırarak Burdur’a büyük bir değer katacak. Şehrimizin geleceği için attığımız bu adım, tüm vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olsun" ifadelerine yer verildi.

Editör: Alihan Akın