BURDUR’DA CUMHUR İTTİFAKINDAN KAMUOYU AÇIKLAMASI

Ortak açıklamada; “Dünyada eşi benzeri olmayan bir katılımla ve bir demokrasi şöleni içinde gerçekleştirilen 14 Mayıs seçimlerinde milletimizin iradesi tecelli etmiştir. Bu seçimlerde Cumhur ittifakıTürkiye genelinde ve Burdur’da üstün bir başarı göstererek milletimizden güçlü bir destek almıştır. Kuşkusuz bu başarı, tesadüfü bir başarı değildir. Milletimiz tarafından verilen bu büyük destek,Türkiye’nin tam bağımsızlığına ve her alanda kalkınması için Cumhur ittifakı olarak ortaya konulan güçlü iradenin bir yansımasıdır ve bu güçlü irade ne mutlu ki Türk milletinin ferasetiyle bir kez daha tescil edilmiştir. Aziz milletimize 14 Mayıs seçimlerinde bize verdikleri destekler için şükranlarımızı sunuyoruz.

Milletimiz tarafında 14 Mayıs seçimlerinde Cumhur ittifakını gösterdiği teveccühün 28Mayıs tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde aratarak devam edeceğinden şüphemiz yoktur. Burdur’umuz 14 Mayıs seçimlerinde ittifakımızın adayı olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Türkiye ortalamasının üzerinde destek vererek aslen kararını vermiştir. Biliyoruz ki,28 Mayıs’ta yapılacak 2. tur seçimlerinde de Milletimiz ve Burdur’umuzTürkiye’nin demokrasi ve kalkınma yolunda devam eden kutlu yürüyüşünü kesintiye uğratmadan istikrarlı bir şekilde yoluna devam etmesi için Cumhurbaşkanımızın yanında daha güçlü bir şekilde yer alacaktır.

Burdur’ da Adalet ve Kalkınma Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Yeniden Refah Partisi ve Büyük Birlik Partisi İl Başkanları, Merkez İlçe Başkanları ve milletvekillerimiz olarak, Cumhur ittifakı çatısı altında,kararlıyız, birlikteyiz, beraberiz. Tam bağımız Türkiye için, Türkiye’nin bekası için, güçlü Türkiye için aynı yolda aynı dava uğruna el ele gönül gönülleyiz.

Dün olduğu gibi bugünde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında daha güçlü bir şekilde durmak için milletimizle birlikte Cumhur ittifakı olarak Burdur’daki siyasi parti teşkilatlarımızla var gücümüzle çalışacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle 28 Mayıs seçimlerinin ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyor, Burdurlu hemşerilerimizi saygı ve sevgiyle selamlıyoruz.”