Bahçelievler Şehit Sıdkı Kara İlkokulu Öğrencisi Nursel Gürol beraberinde yer alan arkadaşları ile birlikte Vali Öksüz'ü makamında ziyaret ettiler.

Ziyaret sırasında Vali Öksüz’e çiçek takdim eden öğrenciler, ayrıca BESTE Burdur‘da Etkin Sürdürülebilir Tamamlayıcı Eğitim Projesi kapsamında 27 okul arkadaşlarıyla birlikte yazdıkları Küçük Kalemlerin Büyük Öyküleri kitabını takdim ettiler.

Vali Öksüz, öğrencilere ve beraberinde yer alan İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Özdemirci, okul müdürü ve öğretmenlere ziyaretleri, BESTE Projesi kapsamında ortaya çıkardıkları eser için teşekkür etti.

Daha sonra Vali Öksüz’den Valilik Makamını temsili devralan öğrenci Nursel Gürol yaptığı açıklamada; “Öncelikle bu makama oturmak benim için çok gurur verici, şu an çok mutluyum. Mutlu olmamın nedenlerinden birisi de Atatürk’ün bu özel günü biz çocuklara armağan etmesidir. Bir gün bu makamlara bizler oturacağız. Oturduğumuzda görevimiz her ne olursa olsun bunu hakkı ve layıkıyla yapacağız. Bize bu konuda yardımcı olan öğretmenlerimize ve ailelerimize teşekkür ediyorum.

Başta Burdur'da bulunan çocuklar olmak üzere tüm Türkiye ve Dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.

23 Nisan Türkiye’de ve dünyada ilk ve tek çocuk bayramıdır. Bize bu bayramı armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle ve minnetle anıyorum.

Bu koltukta oturmaktan büyük onur ve kıvanç duyuyorum. Çünkü ben bu koltuğa sadece Nursel Gürol olarak değil aynı zamanda başta okulum olmak üzere Burdur'daki tüm çocukları temsilen oturuyorum.

Güller, göller, gönüller ve lavantalar şehri Burdur’umuzun Valisi olma gururunu ve  onurunu bana yaşatan Valimiz Sayın Türker Öksüz'e çok teşekkür ediyorum" dedi.

Editör: Alihan Akın