31 Mart 2019 tarihinde ki Mahalli İdareler Genel seçim sonuçları ile 2019-2024 dönemi için 5 yıllığına seçilen ve 31 Mart 2024 tarihinde görev süresi dolacak olan Burdur İl Genel Meclis Üyeleri son meclis toplantısından sonra helalleşerek ayrıldılar. 

İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık yaptığı konuşmada; “Çok kıymetli meclis üyelerim, Genel Sekreterim, Genel Sekreter yardımcılarımız, kurumumuzun değerli yöneticileri, basınımızın güzide temsilcileri, sevgili katılımcılar, bugün 2019 yılında devraldığımız İl Genel Meclisimizin Mart ayı 5. birleşimini ve son meclis toplantımızı gerçekleştirdik. 

Bu meclis ile uzun yıllar geçirdik. Memleketimiz  için en doğru kararları almak, en iyi hizmeti sunmak adına, her zaman Burdur’umuzu ve köylerimizi ön planda tutarak, Görevlerin geçici olduğu, ancak şehrimize olan katkılarımızın kalıcı olduğu bilinci ile cansiperane çalıştık. 

İlimizde kırsal kesimin sorun ve problemlerinin çözüme kavuşturulması amacıyla meclis üyelerimiz ile yoğun efor sarf edip memleketimizin en ücra köşesine hizmet götürmeye gayret gösterdik. İl Genel Meclis Başkanlığı görevi süresince meclis üyelerimiz, Genel Sekreterimiz, İl Özel İdaremizin kıymetli yöneticileri ve birbirinden değerli mesai arkadaşlarımız ile İlimiz için güzel çalışmalar yapma fırsatımız oldu. İktidarından muhalefetine tüm üyelerimizin ve hepimizin tek derdi GADIN Burdur’umuzdu. Bizlere bu görevleri yapma onurunu yaşatan Rabbimize sonsuz şükürler olsun. 

2019 yılında 106 Milyon TL ile bütçe ile başladık, 2024 yılında % 588 artış ile 5 yıl içerisinde 730 Milyon TL ile bütçemizi gerçekleştirdik. 

Bu duygu ve düşünceler ile; desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, görevimiz boyunca görev yapmış ve yapmakta olan Bakanlarımıza, Valilerimize, Milletvekillerimize, İl Başkanlarımıza, Meclisimizde uyum içinde çalışan siz değerli tüm meclis üyelerime, Genel Sekreterimize, Genel Sekreter Yardımcılarımıza, Birim Müdürlerimize, Özel İdare personellerine, sahada emeğinin hakkı ile çalışan tüm işçi kardeşlerimize, köy ve mahalle muhtarlarımıza, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, Basınımızın çok kıymetli mensuplarına ve emeği geçen herkese teşekkür eder, dertlerini bizlerle paylaşıp bazen çözüm bulup, bazen bulamadığımız memleketimizin kıymetli insanlarından ve sizlerden helallik istiyor. Görevi devredecek olan meclis üyelerimize bundan sonra ki hayatlarında sağlık ve mutluluklar diliyor, göreve devam edecek olan meclis üyelerimize başarılar diliyor, şükranlarımı sunuyorum. 

Ayrıca bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, insanı, aileyi, toplumu, hayatı, inşa eden, sevginin merhametin ve fedakarlığın sembolü olan başta şehit ve gazi annelerimiz olmak üzere, meclisimizin ilk bayan İl Genel Meclis Üyesi Hatice Dalgar hanımefendinin ve tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Allah’a emanet olun inşallah” dedi.

Daha sonra kürsüye çıkan meclis üyelerimiz de yaptıkları konuşmalarda birbirlerinden helallik istediler.

Editör: Alihan Akın