BURDUR’DA NE DEĞİŞTİ?

SİYASETİN DİLİ DEĞİŞTİ ‘HİZMET’ OLDU

Burdur’da2024 mayıs genel seçimleri kampanyasında sıkça kullandığı ‘değişim teması ve mottosuna’ açıklık getiren vekil Korkmaz  “yeni dönemde hem yeni bir siyasi dil inşa ettik, ediyoruz, hem de siyasi nezaketi Burdur’a yerleştiriyoruz. Burdur’un üç vekili ile Burdur için ne yapılacaksa beraber istişare ederek hizmet için çalışıyoruz. Halkımızı rahatsız edecek siyasi ithamlardan uzak durarak üç vekil bir araya gelerek kavgadan beslenmeden tüm ildeki çalışmaları takip ediyoruz” diye konuştu.

Burdur’un çoğu yatırımda geç kaldığını, bugün için farklı projelerin konuşulması gerektiğini, enerji ve zaman kaybedildiğini” belirten Korkmaz, “yerel seçim süresince söylemleri kişiselleştirmeden adaylar birbirine nezaket kuralları içerisinde hareket ettikleri bir seçim olmasını temenni ediyorum. Seçimden sonra tekrar birbirimizin yüzüne bakacağız, bu gerçeği unutmayalım. Adaylar Burdur için projelerini konuşmalı.” değerlendirmesinde bulundu.

BURDUR’UN SU SORUNUNA 50 YILLIK ÖNGÖRÜYLE BAKMALIYIZ

Programın en öne çıkan konu başlıklarından biri de Burdur şehir merkezinde 2024 yerel seçim kampanyasının en çok tartışılan flaş konusu ‘içme suyu meselesi’ oldu.

 ‘Son günlerde gündemde olan su sorununa ilişkin olarak, getirdi, getirmedi, yaptı, yapmadı! kısır döngülerden ziyade önemli olan ortadaki sorunu çözme. Göreve geldiğim günden itibaren ‘siyaset üstü’ tutuğum bu sorunu Allaha şükürler olsun son noktaya getirdik. Ama mevcut başkanımızın sosyal medyada yayınladığı ‘su sorununu çözdük’ açıklaması bizleri üzdü! ‘Yiğidi öldür hakkını yeme, en azından emeği olanlara bir teşekkür edebilirdi.’ derken Senir suyu ile ilgili süreci en başından beri yakından takip ettiğini, Burdur Belediyesi‘nin ise; 19 Aralık 2023’ten Temmuz 2024’e kadar bu konu hakkında herhangi bir girişimde bulunmadığını, 7 aylık boşluğun zaman kaybı olduğu eleştirisinde bulundu. Mevcut belediye yönetiminin Senir suyu yatırımını kendisinin vekil seçilmesi, bu konuya eğilmesiyle birlikte başladığını söyleyen Korkmaz; ”31 mart günü kim seçilirse seçilsin bizler yine bu sorunun takipçisi olacağız. Yeter mi yetmez? İnşallah önümüzdeki yılın sonlarına doğru uzun yıllar yılan hikayesine dönüşmüş olan Senir suyuna kavuşacağız. Bu yeterli mi değil?

“Burdur’un içme suyunu kalıcı bir şekilde çözüme kavuşturabilmesi için 50 yıllık bir perspektif bakışa gerek olduğunu” vurgulayan  Adem Korkmaz, “Senir suyundan sonra Burdur’un acil bir su göletine ihtiyacı var. DSİ ile görüşmelerimiz neticesinde bir çalışma yapılıyor. Bademli havzasında yer alacak bir göletle 60 km’lik bir hat ile Burdur’un özlemi olan kaynak suyunu şehirle buluşturma hedefi taşıyoruz” dedi.

“SEN GELDİN DE BİZ GİTMEDİK Mİ?”

Korkmaz son günlerde sosyal medyadan kendisine ilişkin, Cumhur ittifakı adayı ile Ankara’da kurum ziyaretlerini eleştirenlere de şu yanıtı verdi: “Mehmet Şimşek, Burdur il merkezinde Cumhur İttifakının adayı. Tabii ki Burdur’un sorunları ve çözümleri için yetkili birimlerle buluşturacağız. Başkan adayımız seçilirse uyumlu bir şekilde Burdur’a hizmet için yorulmadan çalışacağız .Burdur’un kaybedecek zamanı yok. Mevcut başkan hizmet talebi için geldi de biz ona yardımcı olmadık mı? Müdürlüklere gitmedik mi?  Böyle sığ zeminde siyasete gerek yok. Burdur’un şu anda yıllardır konuşulan su sorununu değil bölgeye yön veren projeleri konuşması gerekiyordu. Çoğu yatırım geç kalmış halkta umutsuzluk artmış, Burdur’dan bir şey olmaz diye!.. Burdur’dan çok şey olur ama sığ siyaset her

şeyin önüne geçmiş.”

 

YENİ BURDUR VİZYONU

Cumhur İttifakı adayı Şimşek’in projelerini, vaatlerini de değerlendiren Korkmaz, “adayımız Mehmet Şimşek, ekibi ile halkın taleplerini ve sorunlarını dinliyor. Halkın isteklerine göre projelerimizi oluşturuyoruz. Ortak akıl ile tüm yatırımları oluşturup bizler vekiller olarak başkanımız seçildiği takdirde her zaman Mustafa Oğuz vekilimle destekleyeceğiz.” dedi.

Yine bu yerel seçimlerde Burdur merkez sıkça gündeme gelen AVM konusunda da konuşan Korkmaz, “Burdur STK temsilcileri ile görüşüp onlarla beraber bir yatırım oluşturup yol ekonomisinden farklı olarak halkımızın mutlu olacağı bir mekan düşünüyoruz. Ayrıca yıllarca unutulan Şeker plajın vatandaşlarımıza kazandırılıp o alanda vatandaşlarımızın kaliteli zaman  geçirebileceği, restaurantlar, kafeler ,düğün salonları ,yürüyüş ve bisiklet yolarının oluşacağı en önemlisi bütçesi Spor Toto tarafında karşılanacak bir Aqua park oluşturup gençlerimizin ve vatandaşlarımızın çevre illere gitmeden bu alanda zaman geçirebilecekleri alanlara ağırlık vereceğiz.” şeklinde konuştu.

 ÜÇ İLÇEYE MÜJDE

Korkmaz programda Tıp Fakültesi, ikinci basamak hastane, spor yatırımları gibi konular hakkında da kamuoyunu bilgilendirirken, ilçelerdeki yatırımlara da değindi. Burdur’un çoğu ilçesinde doğal gaz olduğunu hatırlatan Korkmaz,  “yetkili firma ile görüşmeler sonucunda Çeltikçi, Kemer, Altınyayla ilçelerine de bu yıl doğal gazın geleceğini, bundan sonraki adımın bu yerlere yakın olan beldeler ve köyler olacağını” sözlerine ekledi.

Editör: Alihan Akın