GÜNDEM (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 23.08.2021 - 16:08, Güncelleme: 23.08.2021 - 16:08

Şiddete karşı tedbir alınmasını bir daha talep ediyoruz

 

Şiddete karşı tedbir alınmasını bir daha talep ediyoruz

Şiddete karşı tedbir alınmasını bir daha talep ediyoruz
Burdur Devlet Hastanesi’ne gelen aile çocuklarına enjeksiyon yapılması sırasında çocuğun kolunu acıttığı gerekçesiyle acil servisteki  görevli hemşirelere darp edilmiş ayrıca olayı yatıştırmaya çalışan güvenlik görevlilerine de saldırıda bulunulmuştur. Ailenin dışarıda bekleyen yakınlarının da müdahale etmesiyle olay daha da gerginleşmiştir.Pandemi sürecinde koşturan, yorulan sağlıkçılarımızın birde şiddete uğramasını, kendilerine yapılan şiddete maruz kalarak motivasyonunun bozulmasını üzülerek görmekteyiz. Olayın faillerinin adli makamlarca gerekli hukuki işlemlerin başlatılması, şiddet olaylarının yaşanmaması için yetkililer ve idari makamlarca tedbir almasını yeniden ve bir daha talep ediyoruz.Yaşadığımız toplumda şiddet içeren olaylar giderek yaygınlaşmaktadır. Toplumda yaygınlaşma eğilimi gösteren şiddet eylemleri sağlık çalışanlarının tükenmişliğine ve verimsizliğine neden olmaktadır. Günümüzde; Covid-19 pandemisinin eklenen yükü nedeniyle yoğun, yorucu günler geçiren sağlık çalışanları tükenmiş durumdadır. Bu süreçte hakları da teslim edilmeyen, emekleri görmezden gelinen sağlık çalışanları bir de şiddete uğramanın zorluklarıyla mücadele etmek zorunda bırakılmıştır. Türk Tabipleri Birliği ve Tabip Odaları sağlıkta şiddetin önlenmesi, sağlık kuruluşlarının çalışma koşullarının güvenli ve sağlıklı hale getirilmesi için yoğun çaba göstermektedir. Bu konuda geliştirdiğimiz kapsamlı önerilerimiz ve taleplerimiz bulunmaktadır. Sağlıkta şiddete ilişkin caydırıcılığın arttırılması için suç ve cezalara ilişkin düzenleme yapılması temel taleplerimizdendir.Şiddete uğrayan sağlık çalışanlarımızın yanında olduğumuzu kamuoyuna  bildiririz.Prof.Dr.NerminKARAHANIsparta-Burdur Tabip Odası Başkanlığı
Şiddete karşı tedbir alınmasını bir daha talep ediyoruz

Burdur Devlet Hastanesi’ne gelen aile çocuklarına enjeksiyon yapılması sırasında çocuğun kolunu acıttığı gerekçesiyle acil servisteki  görevli hemşirelere darp edilmiş ayrıca olayı yatıştırmaya çalışan güvenlik görevlilerine de saldırıda bulunulmuştur. Ailenin dışarıda bekleyen yakınlarının da müdahale etmesiyle olay daha da gerginleşmiştir.

Pandemi sürecinde koşturan, yorulan sağlıkçılarımızın birde şiddete uğramasını, kendilerine yapılan şiddete maruz kalarak motivasyonunun bozulmasını üzülerek görmekteyiz. Olayın faillerinin adli makamlarca gerekli hukuki işlemlerin başlatılması, şiddet olaylarının yaşanmaması için yetkililer ve idari makamlarca tedbir almasını yeniden ve bir daha talep ediyoruz.

Yaşadığımız toplumda şiddet içeren olaylar giderek yaygınlaşmaktadır. Toplumda yaygınlaşma eğilimi gösteren şiddet eylemleri sağlık çalışanlarının tükenmişliğine ve verimsizliğine neden olmaktadır. Günümüzde; Covid-19 pandemisinin eklenen yükü nedeniyle yoğun, yorucu günler geçiren sağlık çalışanları tükenmiş durumdadır. Bu süreçte hakları da teslim edilmeyen, emekleri görmezden gelinen sağlık çalışanları bir de şiddete uğramanın zorluklarıyla mücadele etmek zorunda bırakılmıştır. 

Türk Tabipleri Birliği ve Tabip Odaları sağlıkta şiddetin önlenmesi, sağlık kuruluşlarının çalışma koşullarının güvenli ve sağlıklı hale getirilmesi için yoğun çaba göstermektedir. Bu konuda geliştirdiğimiz kapsamlı önerilerimiz ve taleplerimiz bulunmaktadır. Sağlıkta şiddete ilişkin caydırıcılığın arttırılması için suç ve cezalara ilişkin düzenleme yapılması temel taleplerimizdendir.

Şiddete uğrayan sağlık çalışanlarımızın yanında olduğumuzu kamuoyuna  bildiririz.

Prof.Dr.NerminKARAHAN
Isparta-Burdur Tabip Odası Başkanlığı

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve bomba15.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.