AK Parti Burdur Belediye Başkan adayı Mehmet Şimşek yaptığı açıklamada :

"Geçtiğimiz gün, mevcut Sayın Belediye Başkanımız kendi sosyal medya hesaplarından "raylı sistem" ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ancak, dikkat çekici bir şekilde, bu açıklamalar, milletvekilimiz Sayın Adem Korkmaz ve benim günler öncesinden duyurduğumuz Burdur'un doğu ve batı aksını birbirine bağlayacak "raylı sistem" projemizle büyük benzerlik taşımaktadır. Bu projemizin mevcut Sayın Belediye Başkanımızın ilgi ve alakasına mazhar olması, beni ve dava arkadaşlarımı son derece mutlu etmiştir.

Bilindiği gibi, geçtiğimiz hafta, il başkanımız ve milletvekillerimizle birlikte Ankara'ya yaptığımız ziyaretlerden biri, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları'na yönelikti. Devlet Demiryolları yetkilileriyle Burdur'a modern bir raylı ulaşım sistemi kazandırmak için temaslarımız oldu. Bu temaslar sonucunda, önümüzdeki cuma günü TCDD'nin yetkili mühendislerinden oluşan bir heyetin Burdur'a gelerek raylı ulaşım projemizin fizibilite çalışmalarına başlayacaklarını müjdelemek isterim.

Yakın zamanda, raylı ulaşım sistemiyle ilgili başarılı uygulamaları hayata geçiren Denizli ve Bozüyük şehir merkezlerinde incelemelerde bulunacağız ve "Burdur Raylı Ulaşım Ağı" projemize son şeklini vereceğiz.

Ankara'daki yoğun görüşmelerimiz ve yetkililerle yaptığımız toplantılar, Burdur'un hak ettiği hizmetleri hızla hayata geçirmek amacıyla yapılmaktadır.

Mevcut Belediye Başkanımızın, "Burdur Raylı Ulaşım Ağı" projemiz gibi, açıklayacağımız diğer vizyon projelerimizi de takip edip, izlemesini diliyor, yeni bir Burdur için hazır ve kararlı olduğumuzu bir kez daha ifade ediyor, tüm hemşerilerimize saygı ve sevgiyle selamlıyorum." dedi.

Editör: Alihan Akın