CHP BURDUR MİLLEVEKİLİ GÖKER EYT'LİLERE SESLENDİ

Siyaset 26.10.2022 - 10:59, Güncelleme: 26.10.2022 - 14:57
 

CHP BURDUR MİLLEVEKİLİ GÖKER EYT'LİLERE SESLENDİ

CHP BURDUR MİLLEVEKİLİ GÖKER EYT'LİLERE SESLENDİ
TBMM İdare Amiri ve CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker yaptığı basın açıklamasında Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) konusunda bilgilendirmede bulundu. Mağduriyetlerin çözümünün seçim pazarlığın çevirilmemesi gerektiğini vurgulayan Göker, yıllardır anayasal hakkı olan vatandaşların emeklilik en doğal hakkı olduğunu söyledi. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler de konunun çözümü için vatandaşlarımıza destek olmakta ve bu konuyu her fırsatta TBMM gündemine getirmekteyiz diyen Göker,   iktidara yüklenerek mağdur vatandaşlara seslendi ve “Eğer çözmezlerse biz zaten geliyoruz, biz çözeceğiz” dedi.  Göker yaptığı basın açıklamasında Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT), yani emekli olmak için gereken prim sayısını doldurmalarına rağmen emekli olma yaşları gelmediği için emekli olamayanlar adeta kanayan bir yara gibi uzun bir süredir ülkemizin gündemindedir.  Yıllardır anayasal hakları olan emeklilik haklarından mahrum bırakılan EYT mağdurlarımız yıllardır yaşadıkları sorunlara çözüm bulunması için mücadele vermektedir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler de konunun çözümü için vatandaşlarımıza destek olmakta ve bu konuyu her fırsatta TBMM gündemine getirmekteyiz.  Grup Toplantısı’nda “bunlar bu yaşta emekli olmak istiyor” diyen Recep Tayyip Erdoğan, bugün aralık ayında konunun çözümü için adım atılacağını söylemektedir. Oysa EYT’li vatandaşlarımız anayasal haklarını istemektedir. En doğal haklarını isterken de insanca yaşayabilecek maaşlarla emekli olmak istemektedirler. Ayrıca tüm emekliliklerimizin en düşük maaşları asgari ücret seviyesine çekilmeli ve yine milyonlarca emeklimizin mağduriyetine neden olan intibak yasası da bir an önce çözüm için TBMM’ye getirilmelidir. Buradaki hak ihlallerinin bir an önce giderilmesi, bu insanlara emekli olma haklarının verilmesi gerekmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu mağduriyetlerin çözümünün bir seçim pazarlığı haline getirilmemesi ve bir an önce TBMM’ye sunulması çağrısını milyonlarca vatandaşımız adına bir kez daha yineliyoruz. EYT’lilerin sorunlarının çözülmesini umuyoruz. Eğer çözmezlerse biz zaten geliyoruz, biz çözeceğiz.
CHP BURDUR MİLLEVEKİLİ GÖKER EYT'LİLERE SESLENDİ

TBMM İdare Amiri ve CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker yaptığı basın açıklamasında Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) konusunda bilgilendirmede bulundu. Mağduriyetlerin çözümünün seçim pazarlığın çevirilmemesi gerektiğini vurgulayan Göker, yıllardır anayasal hakkı olan vatandaşların emeklilik en doğal hakkı olduğunu söyledi. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler de konunun çözümü için vatandaşlarımıza destek olmakta ve bu konuyu her fırsatta TBMM gündemine getirmekteyiz diyen Göker,   iktidara yüklenerek mağdur vatandaşlara seslendi ve “Eğer çözmezlerse biz zaten geliyoruz, biz çözeceğiz” dedi. 

Göker yaptığı basın açıklamasında

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT), yani emekli olmak için gereken prim sayısını doldurmalarına rağmen emekli olma yaşları gelmediği için emekli olamayanlar adeta kanayan bir yara gibi uzun bir süredir ülkemizin gündemindedir. 

Yıllardır anayasal hakları olan emeklilik haklarından mahrum bırakılan EYT mağdurlarımız yıllardır yaşadıkları sorunlara çözüm bulunması için mücadele vermektedir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler de konunun çözümü için vatandaşlarımıza destek olmakta ve bu konuyu her fırsatta TBMM gündemine getirmekteyiz. 

Grup Toplantısı’nda “bunlar bu yaşta emekli olmak istiyor” diyen Recep Tayyip Erdoğan, bugün aralık ayında konunun çözümü için adım atılacağını söylemektedir. Oysa EYT’li vatandaşlarımız anayasal haklarını istemektedir. En doğal haklarını isterken de insanca yaşayabilecek maaşlarla emekli olmak istemektedirler.

Ayrıca tüm emekliliklerimizin en düşük maaşları asgari ücret seviyesine çekilmeli ve yine milyonlarca emeklimizin mağduriyetine neden olan intibak yasası da bir an önce çözüm için TBMM’ye getirilmelidir. Buradaki hak ihlallerinin bir an önce giderilmesi, bu insanlara emekli olma haklarının verilmesi gerekmektedir.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu mağduriyetlerin çözümünün bir seçim pazarlığı haline getirilmemesi ve bir an önce TBMM’ye sunulması çağrısını milyonlarca vatandaşımız adına bir kez daha yineliyoruz.

EYT’lilerin sorunlarının çözülmesini umuyoruz. Eğer çözmezlerse biz zaten geliyoruz, biz çözeceğiz.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (1 )

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve bomba15.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sözleşmeli taşeron
(27.10.2022 09:07 - #2711)
Sayın Vekilim Mecliste taşeron olarak şirketler üzerinden sözleşmeli çalışan personele taşeronlara da kadro verilmesi için girişimde bulunmanızı bekliyor saygılar sunuyoruz
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve bomba15.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.