Bucak’ın genç siyasetçisi Hülya Gümüş bugün mazbatasını aldı. 2023 Genel seçimlerinde 2. Sıradan milletvekili adayı olarak çıktığı Bucak’ta yüksek bir oy alan dikkatleri üzerine çeken Gümüş, 31 Mart 2024 Belediye Başkanlığı Seçimlerinde bir ilke imza atarak hem en genç belediye başkanı, hem de ilk kadın belediye  başkanı olarak seçildi. 47 yıl sonra Bucak’ta CHP’ye belediye kazandıran Gümüş, mazbata töreni sonrasında Belediye binası önünde Bucaklılara seslendi. Kendisini yalnız bırakmadıkları ve desteklerinden dolayı teşekkür eden Gümüş, bizim bir serüvenimiz vardı diyerek, “Bizim bir serüvenimiz vardı ve başarıya ulaştı, bunu sizlerle birlikte yaptık” dedi. 

BUCAK KIZINA SAHİP ÇIKTI

Tek bildiğimiz şey çok çalışmaktı diyen Gümüş, “bu başarı kesinlikle bir ekip işi. Ben sen yok biz varız, biz birlikte yaparız dedik ve hep birlikte güzel bir mücadeleye tanıklık edip bunu başarıya ulaştırdık. Bucak yine Allah’ın izniyle kızına sahip çıktı.

KEŞKE DEDİRTMEYECEĞİM

Tarih yazdık diyen Başkan Gümüş, şuan seçilmiş ilk belediye başkanı olduğunu ifade etti. Bucak için değil Burdur için çok anlamlı güne denk gelindiğini ifade eden Gümüş, “Şu saatten sonra bize tek düşen şey çok çalışmak olacak. Sizlere layık olmak olacak. Şunun sözünü vermiştim sizlere,  Allah izin verirse 5 sene sonra hiçbirinize keşke dedirtmeyeceğim,   iyi ki de dedirteceğim,  iyi ki bu kızı seçmişiz, iyi ki bu kız belediye Başkanlığı yaptı dedirteceğim” dedi.

Editör: Güven Yılmaz