casino siteleri
SİYASET Haber Girişi: 08.09.2022 - 11:17, Güncelleme: 08.09.2022 - 11:17

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker Partisinin kuruluşunun 99. Yılı nedeni ile basın açıklamasında bulundu

 

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker Partisinin kuruluşunun 99. Yılı nedeni ile basın açıklamasında bulundu

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker Partisinin kuruluşunun 99. Yılı nedeni ile basın açıklamasında bulundu
TBMM İdare Amiri CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kuruluşunun 99. Yılı nedeni ile basın açıklamasında bulundu.  Cumhuriyet Halk Partisi ‘sıradan bir parti değildir’ diyen Göker, 99 yıl önce kurulan bir partinin hala dim dik ayakta olduğunu söyledi. Göker açıklamasına şöyle devam etti; Cumhuriyet Halk Partisi avukat bürolarında hazırlanan ve bir dilekçe ile kurulan bir parti değildir. Cumhuriyet Halk Partisi dünyanın en eski, en köklü ve bütün mazlum milletlerin örnek aldığı bir partidir. Bir demokrasi partisidir, bir insan hakları partisidir, bir sosyal devlet partisidir. Bağımsızlığı ilke edinmiş bir partidir. Kökleri Kuvayı Milliye’de, kökleri insanda, kökleri hakkı, hukuku ve adaleti savunmakta olan bir partidir. Kurucu Genel Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, Kurtuluş Savaşını kazanmış, ulusal birlik ve bütünlüğü sağlamış, eğitim başta olmak üzere sanayi ve kalkınmaya ağırlık vererek demokrasimizin temellerini atmıştır. Emeğiyle geçinenlerin haklarını savunarak sosyal demokrat düşünceyi geniş halk kitlelerine benimseten partimiz, grevli ve toplu sözleşmeli çalışma hayatını ülkemize kazandırmıştır. Hukukun üstünlüğünü, yargı bağımsızlığını, adaleti, kadın erkek eşitliğini, çağdaş eğitimi, laiklik ve demokrasiyi her platformda savunan parti, Cumhuriyet Halk Partisidir.   Bugün gelinen noktada çökmüş bir liyakat sisteminin devlete güveni sarstığı, mahkemelerdeki adaletsizliğin yargıya inancı zedelediği, kadınlarımıza ve çocuklarımıza yönelik şiddet ve istismarın önüne geçilemediği günlerdeyiz. Gelir dağılımındaki adaletsizliğin büyüdüğü, yaşam tarzlarına, din ve vicdan özgürlüğüne yönelik saldırılara her geçen gün yenileri eklendiği, eğitimdeki adaletsizliğin derinleştiği ve medya üzerindeki baskıların gerçeğe ulaşmayı zorlaştırdığı bu günler de geçecektir. Ülkemizde yaşayan milyonlarca insanın yaşadığı bu sıkıntılar bizlere sorumluluklarımızı anımsatmaktadır. Ulusal sınırlarımızın içte ve dışta tehdit altında olduğu bu sıkıntılı dönemlerde dün olduğu gibi bugün de aynı inanç ve kararlılıkla halkımızın umudu olmaya devam edeceğiz. Büyük Önder Atatürk’ün ilke ve devrimlerine, demokratik ve laik cumhuriyete bağlı kadrolardan oluşan Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’nin ve halkımızın zor günlerinin sigortası olarak dimdik ayaktadır ve ayakta kalmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle partimizi destekleyen, üyesinden en üst yöneticisine kadar emek veren herkese en içten duygularımla selam ve saygılarımı sunuyor, partimizin kuruluşunun 99. yılını kutluyorum.
CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker Partisinin kuruluşunun 99. Yılı nedeni ile basın açıklamasında bulundu

TBMM İdare Amiri CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kuruluşunun 99. Yılı nedeni ile basın açıklamasında bulundu.  Cumhuriyet Halk Partisi ‘sıradan bir parti değildir’ diyen Göker, 99 yıl önce kurulan bir partinin hala dim dik ayakta olduğunu söyledi.

Göker açıklamasına şöyle devam etti;

Cumhuriyet Halk Partisi avukat bürolarında hazırlanan ve bir dilekçe ile kurulan bir parti değildir.

Cumhuriyet Halk Partisi dünyanın en eski, en köklü ve bütün mazlum milletlerin örnek aldığı bir partidir.

Bir demokrasi partisidir, bir insan hakları partisidir, bir sosyal devlet partisidir.

Bağımsızlığı ilke edinmiş bir partidir.

Kökleri Kuvayı Milliye’de, kökleri insanda, kökleri hakkı, hukuku ve adaleti savunmakta olan bir partidir.

Kurucu Genel Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, Kurtuluş Savaşını kazanmış, ulusal birlik ve bütünlüğü sağlamış, eğitim başta olmak üzere sanayi ve kalkınmaya ağırlık vererek demokrasimizin temellerini atmıştır.

Emeğiyle geçinenlerin haklarını savunarak sosyal demokrat düşünceyi geniş halk kitlelerine benimseten partimiz, grevli ve toplu sözleşmeli çalışma hayatını ülkemize kazandırmıştır.

Hukukun üstünlüğünü, yargı bağımsızlığını, adaleti, kadın erkek eşitliğini, çağdaş eğitimi, laiklik ve demokrasiyi her platformda savunan parti, Cumhuriyet Halk Partisidir.  

Bugün gelinen noktada çökmüş bir liyakat sisteminin devlete güveni sarstığı, mahkemelerdeki adaletsizliğin yargıya inancı zedelediği, kadınlarımıza ve çocuklarımıza yönelik şiddet ve istismarın önüne geçilemediği günlerdeyiz.

Gelir dağılımındaki adaletsizliğin büyüdüğü, yaşam tarzlarına, din ve vicdan özgürlüğüne yönelik saldırılara her geçen gün yenileri eklendiği, eğitimdeki adaletsizliğin derinleştiği ve medya üzerindeki baskıların gerçeğe ulaşmayı zorlaştırdığı bu günler de geçecektir.

Ülkemizde yaşayan milyonlarca insanın yaşadığı bu sıkıntılar bizlere sorumluluklarımızı anımsatmaktadır. Ulusal sınırlarımızın içte ve dışta tehdit altında olduğu bu sıkıntılı dönemlerde dün olduğu gibi bugün de aynı inanç ve kararlılıkla halkımızın umudu olmaya devam edeceğiz.

Büyük Önder Atatürk’ün ilke ve devrimlerine, demokratik ve laik cumhuriyete bağlı kadrolardan oluşan Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’nin ve halkımızın zor günlerinin sigortası olarak dimdik ayaktadır ve ayakta kalmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle partimizi destekleyen, üyesinden en üst yöneticisine kadar emek veren herkese en içten duygularımla selam ve saygılarımı sunuyor, partimizin kuruluşunun 99. yılını kutluyorum.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (1 )

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve bomba15.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
ozan elazığlı
(08.09.2022 13:29 - #2338)
parti aynı parti değil !
Kaç yıl yetki verdiniz ki aynı parti değil diyorsunuz En DÜRÜST PARTİ İYİ PARTİ İLE BİRLİKTE . Nesi var sence partinin bakayım Ozan Elazığlı? 1950 yılından beri hangi yetkiyi verdin de yapmadı? Dünkü partilere 10 ar 20 şer yıl yetki verdiniz seçimlerde gördük zamdan başka özelleştirmeden başka bir şey yapmadılar . Kaç fabrika açtılar ? Siz bu partinin kurduğu fabrikaları satanları peşkeş çekenleri getirdiniz iktidara . Tarım ve hayvancılık nerde bi sorgula
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve bomba15.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.