Yılan hikâyesine dönen hızlı tren projesini dün miting için Burdur’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden müjde olarak vermesi sonrasında CHP Burdur Gençlik Kolları Başkanı Anıl Gün ve yöneti

Hızlı tren projesinin 9 yıl öncesinde de müjde olarak verildiğini hatırlatan Anıl Gün, “Burdur’da Cumhuriyet Meydanı’nda Sayın Cumhurbaşkanı hızlı tren müjdesini tekrardan verdi. Biz genç arkadaşlarımızla bu hızlı trenin açılışını beklemekten çok sıkıldık” ifadelerini kullandı.
MAKET TRENDEN AÇILIŞI
Gün yönetimi ile birlikte kurdelesinden, hızlı tren maketine kadar her türlü detayla birlikte bir organizasyon yaparak her birlikte açılış yaptılar. Gün, “Görmüş olduğunuz bu hızlı trenin açılışını burada birlikte yapmaya karar verdik. Ya Allah Ya Bismillah” diyerek ellerinde bulunan maket tren kurdele keserek açılış yaptılar. Başkan Gün konuşmasının sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ak Parti Burdur Milletvekili Adem Korkmaz arasında geçen “Yok, sen hiçbir şey ayarlayamazsın” sözü üzerinden de göndermede bulundu.

Editör: Alihan Akın