GÜNDEM (Bomba15) - Doğukan Acar | Haber Girişi: 23.01.2022 - 15:36, Güncelleme: 23.01.2022 - 16:21

Başkan Kubilay ve ekibinden Ankara çıkarması

 

Başkan Kubilay ve ekibinden Ankara çıkarması

Burdur Ziraat Odası Başkanı Kemal Kubilay, Başkan Yardımcısı Hüsnü Şakı, Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Ekicibaşı ve İlhami Değerli Ankara’da; Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Ak Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur ile Türkiye Damızlık Sığır Yetiştircileri Merkez Birliği Başkanı Kamil Özcan’ı ziyaret ettiler.
Ziyaretlerin olumlu bir havada ve oldukça verimli geçtiğini ifade eden  Burdur Ziraat Odası Başkanı Kemal Kubilay, Burdur’da hayvancılık ve zirai üretim yapan çiftçilerin yaşadıkları sorunlar ile istek ve talepleri Ankara’da en yetkili isimlere anlatma fırsatı bulduklarını söyledi.  Başta Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı görüştüklerini söyleyen Başkan Kubilay, mazot, elektrik, gübre, tohum ile girdi maliyetlerindeki yükseklik nedeni ile çiftçinin yaşadığı sorunları anlattıklarını belirtti.  Yapılan istişareler ve isteklerini kısaca sıralayan Burdur Ziraat Odası Başkanı Kemal Kubilay, “4,7 TL olarak açıklanan süt fiyatının ödemesi daha üreticinin eline geçmeden yem fiyatlarının katladığını, gübre fiyatlarındaki aşırı fiyatlanma nedeni ile çiftçinin taban gübresi atmadan ekim yaptığını, yaz ayında ödenecek mazot ve gübre desteğinin Şubat ayına çekilerek ödeme yapılmasını, böylelikle çiftçinin üst gübrelemeyi vakit kaybetmeden yapmasının önünün açılacağını söyledik” dedi.   Kuraklık konusunda da taleplerinin olduğunu söyleyen Başkan Kubilay, “Bu yıl yaşanan kuraklık nedeni ile Karaçal Barajı ve Karataş Gölünü kullanan o bölgenin çiftçileri sulama yapamadılar.  Öncesinde de ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi) ile sunulan dosyalarda sulak arazi olarak girilmesi nedeni ile de hükümetin verdiği destekten faydalanamadılar. Bu sebeple acilen bu durumun düzeltilerek mağdur çiftçilerimizin acilen desteklenmeden faydalanması için gerekli adımların atılması hususunu ilettik” dedi.  Gerçekleşen ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kemal Kubilay, Burdur tarımı ve üreticisi adına oldukça verimli bir ziyaret gerçekleştiğini söyleyerek, kendilerini dinleyen, istek ve taleplerini not alarak talipçisi olacaklarını ifade eden  Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı’ya, Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’a, Ak Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur’a teşekkür etti. Başkan Kubilay ayrıca Burdur tarımının ve hayvancılığının Ankara’daki sesi ve gücü olan TDSYMB Genel Başkan Kamil Özcan’a da ilgi ve alakalarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  
Burdur Ziraat Odası Başkanı Kemal Kubilay, Başkan Yardımcısı Hüsnü Şakı, Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Ekicibaşı ve İlhami Değerli Ankara’da; Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Ak Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur ile Türkiye Damızlık Sığır Yetiştircileri Merkez Birliği Başkanı Kamil Özcan’ı ziyaret ettiler.

Ziyaretlerin olumlu bir havada ve oldukça verimli geçtiğini ifade eden  Burdur Ziraat Odası Başkanı Kemal Kubilay, Burdur’da hayvancılık ve zirai üretim yapan çiftçilerin yaşadıkları sorunlar ile istek ve talepleri Ankara’da en yetkili isimlere anlatma fırsatı bulduklarını söyledi. 

Başta Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı görüştüklerini söyleyen Başkan Kubilay, mazot, elektrik, gübre, tohum ile girdi maliyetlerindeki yükseklik nedeni ile çiftçinin yaşadığı sorunları anlattıklarını belirtti. 

Yapılan istişareler ve isteklerini kısaca sıralayan Burdur Ziraat Odası Başkanı Kemal Kubilay, “4,7 TL olarak açıklanan süt fiyatının ödemesi daha üreticinin eline geçmeden yem fiyatlarının katladığını, gübre fiyatlarındaki aşırı fiyatlanma nedeni ile çiftçinin taban gübresi atmadan ekim yaptığını, yaz ayında ödenecek mazot ve gübre desteğinin Şubat ayına çekilerek ödeme yapılmasını, böylelikle çiftçinin üst gübrelemeyi vakit kaybetmeden yapmasının önünün açılacağını söyledik” dedi.  

Kuraklık konusunda da taleplerinin olduğunu söyleyen Başkan Kubilay, “Bu yıl yaşanan kuraklık nedeni ile Karaçal Barajı ve Karataş Gölünü kullanan o bölgenin çiftçileri sulama yapamadılar.  Öncesinde de ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi) ile sunulan dosyalarda sulak arazi olarak girilmesi nedeni ile de hükümetin verdiği destekten faydalanamadılar. Bu sebeple acilen bu durumun düzeltilerek mağdur çiftçilerimizin acilen desteklenmeden faydalanması için gerekli adımların atılması hususunu ilettik” dedi. 

Gerçekleşen ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kemal Kubilay, Burdur tarımı ve üreticisi adına oldukça verimli bir ziyaret gerçekleştiğini söyleyerek, kendilerini dinleyen, istek ve taleplerini not alarak talipçisi olacaklarını ifade eden  Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı’ya, Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’a, Ak Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur’a teşekkür etti. Başkan Kubilay ayrıca Burdur tarımının ve hayvancılığının Ankara’daki sesi ve gücü olan TDSYMB Genel Başkan Kamil Özcan’a da ilgi ve alakalarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve bomba15.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.