Emrullah Ünal’ın kaleme aldığı mektup şöyle:  

Bucak’ın Geleceği Sevgili Genç Arkadaşım,

Sana bu mektupla sesimi duyurmak istiyorum.

31 Mart 2024 tarihinde bir vatandaşlık görevi yapacak ve ilk defa oy kullanarak millî iradeye ve Bucak’ımıza güç katacaksın.  Seçmen oluşunu kutluyorum.  Bu sorumluluğun bilinciyle şehrine sahip çıkacağına inancım sonsuz. Seni ülkemizin ve ilçemizin aydınlık geleceği olarak görüyorum. Daha müreffeh ve yaşanabilir bir Bucak için senin azmine, heyecanına ve iradene ihtiyaç duyuyor, sana güveniyorum.

Sevgili Genç Kardeşim,

Bucak Belediye Başkanı ve aynı zamanda 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek seçimde AK Parti Bucak Belediye Başkan adayıyım. Sizler çalışan ile çalışmayanı, boş laf ile hizmeti ayırt edebilecek olgunluğa sahipsiniz. Bucak Belediye Başkanı olarak geleceğimiz olan gençler için ve Bucak’ımız için yaptıklarım, bundan sonra yapacaklarımız için en güzel referans kaynağıdır. Belediye Başkanı olarak göreve başladığım günden bugüne değin siz gençler hep önceliğim oldu. Bucak’ta eksikliğini hissettiğiniz alanlarda bütçemiz dâhilinde hatta bazen de yeni kaynaklar yaratarak projeler ürettik.

Bu kapsamda sizler için kapalı yüzme havuzu, 19 yeni semt sahası,  buz pateni pisti, spor kütüphanesi, 10 yeni park, kapalı spor salonu, antrenman sahası, 4’lü soyunma binası, kitap kafe, aile çay bahçesi, millet ormanı, Barbaros spor kompleksi, drift ve model uçak pisti yaptık. Askere gidecek olan gençlerimize asker çantası hediye ettik. Polislik ve askeri okullara hazırlık, KPSS, İngilizce, halk oyunları, güreş, badminton, yüzme, saz, gitar, basketbol ve okçuluk kursları düzenledik. Atlı binicilik, okçuluk, bisiklet, oryantiring ve olta balıkçılığı yarışmaları düzenledik. YKS deneme sınavları yaptık. Ücretsiz YKS deneme kitapçığı dağıttık. YKS tercih rehberi hizmetinde bulunduk. Kültür turları gerçekleştirdik. Gençlik meclisi oluşturduk. Konferanslar, seminerler, çalıştaylar ve paneller düzenledik. Kolpa ve Mustafa Ceceli gibi sanatçılarımızın katılımlarıyla gençlik festivalleri ve gençlik şölenleri düzenledik. Gençlerimiz için sınavlara hazırlık moral konserleri yaptık. Sizlerin desteği ve katılımı ile önümüzdeki 5 yıllık süreçte sizler için sinema salonu ve kültür merkezi, aquapark, bilim merkezi ve planetaryum, kadın sosyal yaşam merkezi, etüt ve sanat merkezi, e-spor merkezi, Oğuzhan kütüphanesi, bisiklet müzesi, bisiklet yolları ve paylaşım istasyonları,  su parkı,  ekstrem spor merkezi, ata sporları merkezi, gençlik festivalleri, otomobil pazarı,  gençlik kartı projesi, bisiklet parkuru, BucakFest, kariyer ve istihdam merkezi, tebessüm kahvesi ve kafeler yapacağız. Ancak bu projeleri hayata geçirmemiz için hayatının ilk oyunu kullanacak olan siz gençlerin desteğine ihtiyacımız var. Bucak’ımıza rengini verecek olan sensin. Bucak senin yeteneğin ve emeğin üzerinde gelişecek. Sana çok güveniyor ve inanıyorum.

Hayatının ‘ilk’ olma özelliği taşıyan 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde oy kullanırken hem kendi geleceğinizi hem de Bucak’ımızın bütün yaşayanlarının geleceğini düşünmemiz gerekiyor. Daha yaşanabilir bir Bucak için hep beraber canla başla çalışmamız lazım. Birlikte başarıp, birlikte yaşayıp, birlikte yönetelim.

Sevgili Genç Arkadaşım! Sözlerime son verirken ömrünün uzun, sağlıklı ve

mutlu geçmesini diliyorum. Yaşamının mimarı olman dileğiyle, şahsınızı

ve ailenizi sevgiyle, muhabbetle selamlıyorum.

Ağabeyin…” dedi.

Editör: Alihan Akın