ZAM YAPILDI

Et 400, Tüp 560, Ekmek 15, Kira 15 Bin, Mazot 40 TL. İlaç katılım payı adı altında hem eczaneye fiyat farkı, hem ay sonunda maaşından katkı payı kesintileri çaktırmadan kesilirken, seçtiğimiz VEKİLLER 73000 LİRA ile GEÇİNEMEZKEN;

EMEKLİYE MÜJDECİK GELİVERDİ... :)

Bir seferlik 5000 Lira ikramiye… O da Anayasanın eşitlik ilkesine aykırı bir şekilde. Siz biraz daha kemerlerinizi, dişinizi sıkın sabredin, biz ise itibardan tasarruf etmeyelim, sefamızı sürelim, lale devrindeyiz edası ile siz şükredin der gibi…

SADAKA İSTEMİYORUM HAKKIMI İSTİYORUM !!!

Emekliler bas bas bağırıyor, gasp edilen haklarını istiyor, sosyal medya hesaplarından, sendikalardan, derneklerden de haykırış sesleri yükseliyor. Hükümet ise kulaklarını tıkamış, destekleyici partileri cılız bir ses ile efendim emeklilere zam yapalım deme cesaretini gösteriyor ama sanki apa altından sopa yemiş olmalılar ki mecliste muhalefet partilerinin evet dediği önergeye MHP de hayır oyu kaldırıyorlar. Beka sorunu var söylemi ile insanların oyunu aldınız, milliyetçilik duyguları ile oynadınız. Şimdi de aç bırakıp avucunuza bakmasını, dilenmelerini mi istiyorsunuz?

Anlaşılan seçmenin karşısına tekrar çıkmayacaksınız. Yılbaşında bir parmak balı yalayın yeter diyerek bazı cahil seçmenlerin oylarını tekrar devşirme hesabındasınız.

BİR EMEKLİ ŞÖYLE SESLENİYOR;

DEVLETİME 30 Sene VERGİMİ, BAĞKUR PRİMİMİ ÖDEDİM. YANIMDA İŞÇİ ÇALIŞTIRDIM İSTİHDAM SAĞLADIM. SİGORTA PRİMLERİNİ kendi cebimden, kazandığım paramdan ödedim. El avuç açmadım. Akaryakıt, elektrik, doğalgaz kullandım, taşıt kullandım. Hepsi için en yüksek fiyat ve KDV. lerini ödedim. İşyerim kira olduğu için en yüksek stopaj ve kira bedelini ödedim. Zamanı geldi evime ekmek götüremedim, yaz tatiline gidemedim, çocuklarımı okutmakta zorlandım, özel dersler aldıramadım.

Şimdi emekli oldum. Çok şükür Bağkur, vergi vb. giderlerden kurtuldum artık rahat etmek benimde hakkım dedim. Ülkemin her geçen gün ekonomisi büyüyor, refah payından da pay alırım kimseye muhtaç olmadan karı-koca kürkümüzü sürür bu dünyadan geçer gideriz dedim. Ama öyle olmadı.

Bana hükümet üyeleri ve Milletvekilleri aylık 7500 TL. MAAŞI layık gördüler. Ben 30 seneden fazla Bağ-kur primi yatırdım, yanımda çalışan 50 kişinin sigortasını yatırdım. Bana işçimden daha az maaşı nasıl layık gördünüz? VEKİLLİK YAPIP 5 YIL SONRA EMEKLİ MAAŞINI BENDEN FAZLA ALAN EMEKLİ MİLLETVEKİLLERİ SİZ NE KADAR VERGİ ÖDEDİNİZ, HANGİ İŞÇİNİN SGK PRİMİ YATIRDINIZ, BAĞ-KUR PRİMİ YATIRDINIZ DA KENDİNİZE 51 900 LİRA EMEKLİ MAAŞINI LAYIK GÖRDÜNÜZ? 5-10 sene prim yatıran ile 30 sene Bağ-kur primi, İşçi sigortası, vergi, oda aidatı, stopaj yatıran bana 7500 TL. emekli maaşını layık görüyorsunuz? Kul hakkı anlayışınız bu olmasa gerek…

BU KİŞİYE NASIL CEVAP VERECEKSİNİZ?

Ben emekli olurken DEVLETİME yük olmadım, BİLAKİS KAZANCIMDAN KATKILARIM OLDU. BEN EMEKLİ İKRAMİYESİ DE İSTEMEDİM. BEN SADAKA da İS-TE-Mİ-YO-RUM.... HAKKIM OLAN MAAŞIMI VERİN YETER…. Diye haykıran emekliye nasıl cevap vereceksiniz?

Son söz; Emeklilerde Ne Ölümün Hüznü Var, Ne de Hayatın Neşesi. Adeta nasılsınız sorusunun samimiyetsizliği ile, iyiyim cevabının sahtekarlığı arasına sıkışmışlar. Filler sevişirken de, tepişirken de olan zavallı çimlere oluyor. İktidar memnun, muhalefet genel başkanlık sevdasında, yavru muhalefetler nemalarını Hazineden alıyor, işler tıkırında. Bir iki açıklama ile emekliye sesleniriz havasındalar. Oysa yapılacak başka davranışlar yok mu? Vatandaşın gönlüne sinen oy vereceği parti kalmadı. Ne dersiniz?