Bu Nasl Oluyor? Yoksa Nasın İşi Mi?

Günaydın Güzel İnsanlar....Üsküdar'da sabah oldu...Uyanın :) Horozlar sesi kısılıncaya kadar ötüşüyor. Hepinize Hayırlı günler, hayırlı işler, bol kazançlar diliyorum nayif insanlar.

TEKEL Mİ?

Türk Şeker, şekerin tadını iyice kaçırdı. Geçen yıl kilosu 4 TL. olan şekere, toptanda yüzde 540 zam yaptı. Zincir ve e-ticaret marketler perakende de yüzde 600-700’e ulaşan oranlarda zam yaptılar. Fabrika çuval çıkış fiyatı 150 TL olan şekerin 50 kilosu 810 TL.ye ÇIKMIŞ... Zamma bakın… Şekeri depona koy ve stokçuluğun daniskasını yap. Şekerin cefasını çeken Burdurlum Burdur Şeker Fabrikasının ürettiği şekere hasret kalsın. O da birilerinin tekeline verilmiş sanki…

Bakan Nebati ne demişti? Millet 6 ay gözünü yumsun, sonra açsın… Bu cümlelerin dilinden döküldüğü günden bu güne 9 ay geçti...

HAYATINIZDA NE DEĞİŞTİ...

SİZİN GELİRİNİZ YÜZDE 600 – 700 ARTIŞ OLDU MU?

İZLENEN POLİTİKALAR ADETA SABİT GELİRLİYİ FAKİRLEŞTİRME, ÜLKEYİ YABANCILARA PEŞGEŞ ÇEKME POLİTİKASINA döndüğünü düşünüyorum.

DIŞ GÜÇLER Mİ İÇ GÜÇLER Mİ?

Şeker Fabrikalarının özelleştirilmesini isteyen, sağlığa zararlı Amerikan şirketi Kargilin nişasta bazlı şekerine, fiyatının ucuz olması ve Amerikan çıkarları için müsade eden zihniyet dış güçler değil bilakis iç güçlerdir. Özelleştirmeler masada iken, İYİ PARTİ, CHP, önceki Milletvekillerimiz Kazım Üstüner, Sivil Toplum Platformı Başkanı Kemal Arslan yanlışlığı haykırırken seyredenler, sessiz kalanlar şimdi bu zamlara ne dersiniz?

VATANDAŞI ENFLASYONA EZDİRMEYECEKLERMİŞ…

Siz onu milletin külahına anlatın yerlerse… Vatandaş Mehmet, eşi Safinaz Millet bahçesinde içtiği bir bardak çayın, 2 şekerini cebine atar hale geldi İktidar mensupları farkında mısınız nasıl bir Türkiye yaratıldı…!

TURPUN BÜYÜĞÜ KASIMDA MI?

Süt, Tereyağı, Et ve diğer temel gıda maddeleri diş biliyorlar. Sıkı durun belki Kasımda belki daha yakında kolları sıvadılar, baba zamlara hazırlanıyorlar.

ZAM ZAM ZAM…

Son 4 GÜNDE MAZOTA YÜZDE 25 ZAM YAPILAN BİR ÜLKEDE, EKONOMİ FİYAT ARTIŞLARI İLE SANAL BÜYÜYOR, DAYANAMAYAN CARTTAYI ÇEKİYOR, BATIYOR...Vatandaşın canına tak etti… Size kim dedi politika faiz oranlarını düşürün diye? Kıt kanaat herkes cüzzi kar marjları ile işini yürütüyordu. İhracat artacak derken saklanan ithalat rakamları rekor üstüne rekor kırıyor, Merkez Bankası rezervleri halen eksi 60 milyar dolarlarda. İhracat-ithalat açığı yıl sonunda 115 milyar dolar bekleniyor, işsizlik çığ gibi büyüyor… Millet yetkiyi iptal etmeye çoktan hazırlandı ve bir birine soruyor; DEĞİŞİM NE ZAMAN?

MERKEZ BANKASI

Piyasa istikrarını ve Türk Parasının kıymetini koruma görevi olan Merkez Bankası sanki buharlaştı. El gider Mersine, MB Gidiyor tersine… Piyasa istikrarını ne zaman sağlayacaksınız Şahap Kavcı? Kişi başı Milli Gelir yerlerde sürünürken, ülkenin gündemini değiştirmek için bazen iktidar, bazen muhalefet kanallarından süzülen komik lafları duyarken, 20 yıldır çözülmeyen sorunlar ise gözden kaçırılmak isteniyor.

KİM MEMNUN?

Alan fiyatı pahalı buluyor memnundeğil dert yanıyor. Satan maliyetimi karşılamadı, zarar ediyorum diyor dert yanıyor. Nakliyeci akaryakıt zamlarından bıkmış memnun değil. Kim memnun? Bankacılık sektörü yüzde 500’ün üzerinde kar açıklıyor, FAİZLER DÜŞERKEN BU NASIL OLUYOR? NASLARIN İŞİ MİDİR?

Son söz; İÇ GÜÇLER MİLLETLE RESMEN DALGA GEÇERKEN, HER GEÇEN GÜN HALK FAKİRLEŞİYOR, ENFLASYON CANAVARINA YEM OLUYOR GEÇİM DERDİNDEN BUNALMIŞ… Sabit gelirlinin barınma, giyecek, yiyecek, yakacak, aydınlatma, haberleşme, ulaşım, kitap kırtasiye gibi sorunları dağ gibi büyümüş… Veliler kara kara düşünürken, üzerinden silindir gibi geçen enflasyondan belini doğrultamıyor. Bıçak kemiğe dayanmış… Toplum patlamaya hazır saatli bomba gibi haberiniz olsun…Sağlık ve zenginlikle kalın güzel cefakar insanlar…