Vali Öksüz "Üç aylar içerisinde idrak ettiğimiz, içinde birçok ilahi hikmeti, sırrı ve bereketi barındıran Miraç Kandili’ne ulaşmanın gönül huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Miraç, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin ihsan ve hikmet yüklü yolculukla Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya oradan da Cenab-ı Allah'ın huzuruna yükseldiği mucizevi bir gecedir.

Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek gece vesilesiyle, Sevgili Peygamberimizin (sav) kutlu yolculuğunun anlamını kavramaya, insan olarak vazifelerimizi yerine getirmeye çalışmalıyız. Yapacağımız ibadet ve dualarla, yüce dinimizin bizden istediği sevgi ve gönül huzuru ortamının kurulmasına, birlik-beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yeşermesine gayret göstermeliyiz.
 
Bu vesileyle 6 Şubat Depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum.

Miraç gecesinin bizler için yüce Allah’ın rahmet, bereket ve mağfiretine, tüm insanlığın hidayetine vesile olmasını diliyor, başta Burdurlu hemşerilerim olmak üzere tüm vatandaşlarımızın ve İslam Âleminin Miraç Kandili’ni tebrik ediyorum." dedi