Programına Ayrıntı Dergisi ziyaretiyle başlayan Vali Öksüz, Derginin İmtiyaz Sahibi Cemalettin Bektaş'tan 126. sayısını yayınladıkları dergileri ve çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı. Basın sektörünün emek isteyen meşakkatli bir iş olduğunu belirten Vali Öksüz, Bektaş ve ekibine çalışmalarında başarılar diledi.
Vali Öksüz bu ziyaretin ardından, önceki dönem Burdur Milletvekili Mehmet Göker'i, açmış olduğu "Göker Coffee" isimli yeni işyerinde ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti.
Son olarak Burdur Gazeteciler Cemiyetine iade-i ziyarette bulunan Vali Öksüz, Cemiyet Başkanı Kürşat Tuncel ve yönetimi ile bir süre sohbet ederek, Burdur’un gelişimine yönelik karşılıklı değerlendirmelerde bulundu.
Göreve başladığı ilk günden itibaren Burdur basınını yakından takip ettiğini ifade eden Vali Öksüz, tarafsız ve sorumlu bir yayımcılık anlayışı ile toplumunun ve vatandaşlarımızın sorunlarını, ihtiyaçlarını, taleplerini gündeme taşıyan basın kuruluşlarının, gazetecilerin aynı zamanda önemli bir kamu görevini yerine getirdiklerini söyledi.
Bu doğrultuda büyük bir gayretle ve fedakârca görev yapan burdur basınına Cemiyet Başkanı Tuncel'in şahsında teşekkür eden Vali Öksüz, çalışmalarında başarılar diledi.