Programı kapsamında yaptığı ziyaretlerle İlimizi her alanda hızlı bir şekilde yakından tanımaya devam eden Vali Öksüz, bu kapsamda 2. Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulundu.
Aynı zamanda 2. OSB Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinide yürüten Vali Öksüz, OSB yönetiminde yer alan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, BUTSO Başkanı Yusuf Keyik, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık'la birlikte Fabrikaları ziyaret ederek, firma yetkililerinden faaliyette bulunduğu sektörlerle ilgili yerinde bilgiler aldı.
Ziyaretlerine mobilya sektöründe faaliyet gösteren Dasila Mobilya ile başlayan Vali Öksüz, firma sahibi Duygu İlişik'ten sektör ve üretim kapasiteleri ile ilgili bilgi aldı.
2'inci ziyaretini Antalya Mermer Fabrikasınına gerçekleştiren Vali Öksüz, İlimiz ihracatı ve istihdamının lokomotifi konumunda olan doğaltaş sanayi ile ilgili fabrika sahibi hayırsever iş insanı Emin Gülmez'den bilgi aldı.
Avrupanın en büyük mermer fabrikası olma özelliğini taşıyan Antalya Mermer Fabrikasının üretim alanlarını gezen Vali Öksüz, başta Burdur beji olmak üzere bir çok bölgeden çıkarılan mermerlerin işlendiği fabrikanın üretim kapasitesi, pazar durumu ve ihracat gerçekleştirilen ülkeler hakkında mermer sektörüyle ilgili kapsamlı bilgi sahibi oldu.
Ziyaretlerine hayırsever iş insanı Ercan Akın'a ait, bimsblok fabrikası ile devam eden Vali Öksüz, uzun süren arge çalışmaları sonrasında faaliyete geçen mermer atıklarından üretilen yalıtım özelliği ile dikkat çeken inşaat yapı malzemesinin üretim sürecini yerinde gördü.
Vali Öksüz son olarak Riga Home Mobilya Fabrikası ve Şifa Soda Fabrikası'nı ziyaret ederek, firma yetkilileri Mevlüt Köse ve Süleyman Kulu'yla birlikte fabrika sahası ve üretim alanlarında incelemede bulundu.