Başkan Ümit Alagöz, Belediyenin resmi hesabında yaptığı açıklamada ;

“ TEKNOFEST, Türkiye’de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivalidir.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali; teknoloji yarışmaları, hava gösterileri, konserler, çeşitli konularda gerçekleştirilen söyleşi ve etkinlikler gibi birçok faaliyete ev sahipliği yaparak toplumda teknolojiye olan ilgiyi artırmayı ve Türkiye’nin teknoloji üreten ve geliştiren bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturmayı hedeflemektedir.

Yüz binlerce gencin hayallerini gerçekleştirmesi için TEKNOFEST kapsamında çeşitli disiplin ve kategorilerde teknoloji yarışmaları düzenlenmektedir.

Bu vesileyle İlçemiz Çocuk ve Gençlerinin bu bilince kavuşması, teknolojiye olan ilgilerinin artması ve önümüzdeki yılarda bir takım ruhuyla bu yarışmalara katılmalarının sağlanması için

30 Ağustos 2023- 3 Eylül 2023 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilecek olan Teknofest programına Tefenni Belediyesi olarak tüm Gençlerimizi ve Çocuklarımızı istemeleri halinde Ailelerimizide tanıştırmak arzusundayız.

Bu program çerçevesinde Vatandaşlarımızdan hiç bir ad altında ücret talep edilmeyecektir.

Geziye katılmak isteyen Aile ve gençlerimizin Belediyemiz Yazı işleri müdürlüğüne şimdiden isimlerini ve kişi sayılarını yazdırmaları önemle rica olunur.” İfadelerini kullandı.