Bugün kısa ama çok önemli bir konuya değineceğim. İrade gösterip seçtiğimiz kişilerin, icraa makamındayken neler yaptığını, mesailerini nasıl doldurduklarını incelediğimde benim canımı sıkan, anlayamadığım durum ile karşılaştım. Yurt genelinde siyasetçiler düğün, dernek, cenaze geziyorlar. Seçilmişlerin görevi bu mu? Cehaletimi mazur görün anlamam böyle işlerden. Soruyorum çünkü seçilmeden önce gitmeyeceği bir düğüne, bir vekil veya belediye başkanı seçildikten sonra gidiyor. Seçmen bunun için mi verdi acaba oyunu, ondan dolayı mı bu ziyaretler yapılıyor?  

                Diğer taraftan vatandaş da bunu talep ediyor sanırım. Gel diyor seçilmiş kişiye. Sen seçilmiş kişisin diyor. Gelirsen çevreme havamı atarım, “bak yüksek yerlerde tadınıklarım var derim” diyor muhtemelen. Böyle bir talep karşısında seçilen sonraki seçimi de düşünerek, vatandaşı kırmamak adına mesaisini harcıyor. Seçim kaygısı ile hareket etmemeleri gerekir ama “düzen” böyle. Öyle saça böyle tarak demişler.

                Şahsen ben hizmet almak için oy kullanıyorum. Dolayısı ile hizmet bekliyorum. Bu tarz ziyeretler seçilmişlerin ajandasını dolduruyor ve tasvip etmiyorum. Seçilenler hizmet etmek için harcaması gereken mesaiyi düğün,açılış, cenaze ve bunun gibi etkinliklerde harcıyor. Bence bu işte bir terslik var.

                Vatandaşa çağrımdır. Meşgul etmeyin insanları, proje üretsinler, hizmet etsinler…

Mail: [email protected]        

Editör: SELÇUK ÖÇAL