Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Ramazan ayında Ramazan davulcusu olarak çalışacak davulcuların bahşişini Bucak Belediyesi karşılacayacağını duyurdu.

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal yaptığı açıklamada “Bizi bir araya getiren bizi biz yapan en önemli değerler geleneklerimizdir. İlçemizde özellikle pandemi döneminde uygulanmayan ve unutulmaya yüz tutan Ramazan ayının en önemli geleneklerinden olan Ramazan Davulcusu uygulamasını bu yıl hayata geçirmeye çalışıyoruz. Ramazan ayında Ramazan davulcusu olarak çalışacak davulcularımızın bahşişini Bucak Belediyesi olarak biz karşılayacağız.  ” dedi.


Başkan Emrullah Ünal, bir ramazan geleneği olan ramazan davulcularının Bucak’ta yaşamaya devam etmesi için destek olacaklarını belirtti. Başkan Ünal, “Ramazan ayında ramazan davulcusu olarak görev yapacak olan tüm Ramazan davulcularımızın bahşiş ücretlerini karşılayarak onlara destek olacağız. Buradaki amacımız hem ekonomik açıdan zor zamanlar yaşayan ramazan davulcularımızı desteklemek hem de Bucak’ımızda Ramazan davulcusu geleneğini yaşatmak.  Ramazan davulcularımız Zabıta Müdürlüğümüzden gerekli bilgileri alarak müracaatlarını yapabilirler. İhtiyaç duyulan her konuda, Bucak Belediyesi olarak halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Editör: Güven Yılmaz