Burdur siyaset kulislerinde ismi son günlerde sıkça duyulmaya başlayan

Mehmet Şimşek, 2024 yerel seçimler öncesinde AK Parti’den belediye başkanlığı görevine talip olan isimlerden biri... Mehmet Şimşek, aday adaylığı çalışmalarına hız verdi, bir bakıma seçim kampanya çalışmalarına ziyaretleriyle, temaslarıyla başladı.

Mehmet Şimşek, Burdur bürokrasisi ve spor camiasının çok yakından tanıdığı bir isim. Milli Eğitim şube müdürlüğü, İl Sosyal Hizmetler il müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar il müdürlüğü, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde daire başkanlığı gibi görevleri yürüten, aynı zamanda ilimizde başta hentbol branşı olmak üzere sportif faaliyetlerin içinde yer alan, Burdur Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) başkanlık görevini üstlenen Mehmet Şimşek, beş yıl önce 2019’daki aday adaylığı deneyiminden sonra ikinci kez AK Parti’den Burdur belediye başkanı aday adayı olmaya hazırlanıyor.

“Burdur’un yeni bir yüze, yeni bir belediyecilik, yerel hizmetler anlayışına ihtiyacı olduğunu” belirten Mehmet Şimşek, “AK Parti’nin 2024’te Burdur merkezde yerel seçimi kazandığı takdirde yeni bir anlayışla Burdur Belediyesi’ni yapılandıracağını, son 20 yıldaki tüm gelişmelerden ders çıkararak, kentteki tüm dinamiklerin birlikte olduğu, birlikte karar aldığı, senkronize bir dönemin, atılım, hamle sürecinin başlayacağını, halkın adayı ve başkanı olacağını” sözlerine ekledi.