Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin 2022 yılı bütçesinin 379 milyon 48 bin TL ile TBMM Genel Kurulunda kabul edildiğini paylaşan Özçelik, ‘’Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi kurulduğu günden bu tarafa yatırımda da akademik başarıları ile de adını duyurdu.13 yıl önce dönemin Başbakanı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın olurlarıyla kurulan Mehmet Akif Ersoy Üniversitemiz hızla büyümeye, akademik başarıları ile adını duyurmaya devam etmektedir. AK Partimiz ve Hükümetlerimizin Üniversitelere destekleri devam ettiğini MAKÜ’ye daha fazla destekleri devam etmektedir’’ dedi.

“2022 YILI BÜTÇESİ 379.048.000 TL”

Milletvekili Özçelik açıklamasında MAKÜ’nün 2023 tahmini bütçesinin 429 Milyon TL, 2024 tahmini bütçesinin ise 473 Milyon TL olduğunu ifade etti. Özçelik ‘Üniversitemizde şantiyeler hızla çalışmaya devam edecek. Yeni yatırımların planlaması da yapılacaktır. Mehmet Akif Ersoy Üniversitemiz bu bütçelerle Burdur’umuzun gözbebeği olmayı sürdürecektir’’ dedi.

CHP, İYİ PARTİ, HDP GRUPLARI HAYIR OYU KULLANDI

Bütçe görüşmelerinde CHP, İYİ Parti, HDP grupları üniversite bütçelerine karşı hayır oyu kullandılar ve Üniversitenin bütçesine de hayır oyu kullandılar. Özçelik, ‘’eğitim kurumlarına ayrılan bütçeye karşı çıkan zihniyeti milletimiz yakından görmektedir. Hayır oyu kullananları milletin bütçesini nasıl milletimize hizmet olarak döndüğünü görmesi için Burdur MAKÜ Örtülü Yerleşkesine davet ediyorum’' dedi. Özçelik açıklamasının sonunda ise ‘’Üniversitemize her zaman destek veren başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakanlarımıza, Hazine ve Maliye Bakanımız Dr. Nureddin Nebati’ye, Rektörümüz Prof. Dr. Adem Korkmaz’a ve Üniversite Yönetimimize teşekkür ederiz. Kamuoyuna sevgi ve saygılarımızı sunarım’’ ifadelerini kullandı.