Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, “Sektör tecrübesinin akademi içinde öğrencilere doğrudan aktarılacağı eğitimlerin önümüzdeki dönemde giderek artırılmasını sağlayacağız. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın Sektör Kampüste Programını bu bağlamda önemli bir strateji olarak görüyoruz. Bakanlığımızın değerli çalışmasını çok yerinde buluyoruz. Her geçen dönem uygulama eğitiminin ağırlığını ve etkinliğini artırmayı hedefliyor, Sektör Kampüste programı gibi birçok çeşitli mekanizmayı kullanmayı ve üretmeyi düşünüyoruz” açıklamalarını yaptı.

Bu program ülkemizde ihtiyaç duyulan alanlarda yetişmiş insan kaynağını artırmak amacıyla sektör çalışanları ile üniversite öğrencilerini bir araya getirerek, üniversite öğrencilerinin güncel bilgileri sektördeki profesyonellerden öğrenebilmesine imkan sağlayacak.

MAKÜ’de Sektör Kampüste Programı kapsamında Mühendislik Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünde 3D Eklemeli İmalat Teknolojileri ve Havacılık Motorları dersi, Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde ise Kablo Üretim Teknolojileri dersi verilecek.