"Eğer yürüyüş yapmaya ve diyet yapmaya devam ediyorsanız ancak istediğiniz kiloya ulaşamıyorsanız, zayıflama çaylarını denememiş olabilirsiniz. Çünkü aç kalmak zayıflamanın tek yolu değildir. 
 
Zayıflama çayları size inandırıcı gelmeyebilir, ancak doğru şekilde kullanıldığında bir fincan sakinleştirici çay sizi rahatlatabilir. 
 
Nane çayı sindirime yardımcı olabilir ve her gün bir fincan içmek fazladan kalori yakmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, yeme isteğinizi azaltabilir. Bir kaşık kuru veya taze nane yaprağını kaynar suya ekleyerek nane çayı yapabilirsiniz. Beş dakika kaynattıktan sonra süzüp, tatlandırmak için bal ekleyebilirsiniz. 
 
Gül çayı, vücuttaki toksinleri temizler ve sindirimi düzenler. Kabızlığı önleyebilir ve metabolizmayı hızlandırabilir. Bir kaşık çay yaprağı ile taze gül yapraklarını karıştırarak gül çayı yapabilirsiniz. 
 
Yeşil çay, metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olur ve yağ yakımını destekler. Siyah çayın kilo vermeye yardımcı olduğunu bilmeyen birçok kişi vardır. Siyah çay kan şekerini düzenler ve iştahı azaltabilir." 

Editör: Betül Ateş