İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından alınan duyum üzerine Karamanlı ilçesinde yapılan çalışmalarda, kumar oynandığı tespit edilen üç işyerine 'Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlamak' suçundan işlem yapılıp, kumar oynayan şahıslara da idari para cezası uygulandı.

Karamanlı ilçesi Pazar Mahallesinde işletmeciliğini M.K. isimli şahsın yaptığı işyerine farklı günlerde yapılan iki ayrı denetimde İ.Ç., K.G., S.E. ve İ.K. isimli şahıslar ile H.Ö., A.T., K.Ü. ve H.H.D. isimli şahısların kumar oynadıkları tespit edildi.

İşyeri sahibi M.K.'ye iki kez 'Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlamak' suçundan adli işlem yapılırken, kumar oynayan şahıslara da İdari Para Cezası uygulandı. Ayrıca işyeri içerisinde açıktan alkol alındığı tespit edilmesi üzerine 15.000 TL İdari Para Cezası uygulanırken, işyeri 30 gün süreyle geçici olarak faaliyetinden men edilerek mühürlendi.

Karamanlı ilçesinde yine diğer bir işyerinde kumar oynandığı yönünde Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından duyum alınması üzerine yapılan denetimde işyerinin 2. katında kumar oynandığı tespit edildi ve işyeri sahibine 'Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlamak' suçundan adli işlem yapılıp, kumar oynayan şahıslara da idari para cezası uygulandı.