İYİ Parti Burdur'da 15 kişi istifa ederek, açıklamada bulundu.

İstifa eden isimler, Özkan'ın seçim çalışmalarını yeterince yürütmediğini, yönetim kurulunu aile şirketi gibi yönettiğini ve istifaları engellemek yerine seyrettiğini iddia etti.

İYİ Partiden istifa eden isimler tarafından yapılan açıklamada, "İYİ Partimizin kuruluşundan bu güne kadar yılmadan yorulmadan çalıştık. Faruk Erkan Başkanın Millet Vekili Adayı olmasından dolayı Olağan Genel Kurula gidilmiş, bizimde desteklediğimiz Namık Kemal Özkan’ın listesi seçimi kazanarak Yönetim Kurulunu oluşturmuştur. Ama zamanla işin rengi değişmiş Millet Vekili seçimleri yaklaşmasına rağmen türlü bahanelerle ne İl Başkanı ne Yönetim Kurulu onca söylemlerimize adeta yalvarmamıza rağmen bir türlü sahaya inmemiş inse bile göstermelik bir çalışma yaparak seçime girilmiş, nüfus oranına göre 35.124 oy alarak Türkiye birincisi olan partimiz girdiğimiz seçimde 20.830 oy alarak maalesef sonuncu parti olmuştur. Bu arada Partimizden istifalar hat safhaya çıkmış, istifaları durdurmak yerine seyredilerek adeta partimiz ve İl Teşkilatımız bitirilme noktasına getirilmiştir. Kendisiyle yola çıkanları daha yolun başlangıcında bırakmış, Beş kişiyle Partiyi yönetmeye kalkmış Parti adeta aile şirketine dönmüş hata üstüne hata yapmaya başlamış ve en son Belediye Meclisinde satışla ilgili karara şerh koymuşlar ama Sayın Belediye Başkanı Basına verdiği beyanatta yerden yere vurmuş isim vererek Günah Ve Vebal artmış ne acıdır ki isim sahibi bu güne kadar cevap verememiştir. Zaten bu güne kadar ülkenin geldiği sosyal ve ekonomik konular hakkında basında bir tane beyanatı yoktur. Basında yoklar, sosyal medyada yoklar ve en acısı da sahada yoklar. Bunun yanında en aktif birim Merkez ilçe Başkanlığı olması gerekirken esamesi okunmamakta ama bir Allah’ın kulu da sen ne yapıyorsun diye hesap sormamaktadır. Soramazlar Merkez İlçe Başkanı köylüsü çünkü.

İlk etapta seçimin yenilgisini Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’e ve Genel Merkeze bağlamış, Sayın Genel Başkanın neden 6 masadan kalktığını tabana anlatamamış off bu hiç iyi olmadı demekten öteye gidememiştir. Tüzükle uyuşmayacak şekilde Yönetim Kurulu Üyelerinden aidat istemiş Kadın divan üyeleri İl Başkanına tüzüğü hatırlatıp bu parayı almayacağını söylediklerinde sinirlenmiş bunun üzerine kadınlara Yönetim Kurulunda söz vermeme susturma yollarına giderek Mobbing uygulamaya başlamıştır. Daha sonra kendisine yakın görmediği Yönetim Kurulu Üyelerini Yönetimin kendi arasında haberleşmede kullandığı Whatsapp gurubundan çıkararak baskıyı arttırmış, Üç kadın divan üyesini hiç bir gerekçe göstermeden görevden alarak adeta seçim yenilgisi üstlerine yıkılmaya çalışılmıştır. Laf olsun diye kendilerine yeni görevler verilmiş, bu görevleri kabul etmeyerek görevlerinden istifa etmişlerdir. Kurucusu ve Genel Başkanı kadın olan bir partinin İl Başkanı kontrolü kaybetmiş, Kadın Yönetim Kurulu Üyelerine İyi Partinin İl Başkanına yakışmayan Ahlaksızlar, Terbiyesizler sözünü kullanarak İktidara Yürüyen bir Partinin İl Başkanlığına yakışmadığını da kanıtlamıştır. (Bu olaylar Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Buğra Kavuncuya Burdura geldiğinde rapor halinde sunulmuş ama bir cevap alınamamıştır)

Artık öfkesine ve kibrine hakim olamayan İl Başkanı son icraat olarak İl Genel Kurulunda Kendisine İlçe Başkanlığının tefrişatını yaptıracağı sözünü verdiği fakat yaptırmadığı Yeşilova Kurucu İlçe Başkanı Yavuz Yalçıntaş’ı ve birkaç arkadaşımızı Saçma sapan bahanelerle ihraç etme yoluna gitmiş Partimizin daha da kan kaybetmesine vesile olmuştur.

Artık Partimize daha fazla zarar vermemeniz elzemdir ama istifa etmeyeceğinizi bildiğimize göre, sizinle artık yol yürünemeyeceğini ve partimize verdiğiniz zarara ortak olmayacağımızı belirterek çok sevdiğimiz partimizden ve tüm görevlerimizden istifa ediyoruz. Birkaç düzgün arkadaşımızın dışında hiç birinize haklarımızı helal etmiyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

Fethiye Çavdar Kurucu Üye Eğitim Politikaları Başkanı İl Yönetim Kurulu ve Partiden istifa.

Serpil Doğudan Kurucu Üye Kadın Politikaları Başkanı İl Yönetim Kurulu ve Partiden İstifa.

Sıdıka Ümit Kabaş Seçim İşleri Başkanı İl Yönetim Kurulu ve Partiden İstifa.

Kudret Çavdar Kurucu Üye Merkez İlçe Sekreteri Merkez İlçe Yönetim Kurulundan istifa.

A.Kaan Doğudan İl Yönetim Kurulu ve Partiden istifa.

Semra Zambak Merkez İlçe Sivil Toplum Politikaları Başkanı Yönetim Kurulu ve Partiden İstifa.

Behçet Uğur Kurumsal İletişim Başkanı İl Yönetim Kurulu ve Partiden istifa.

Fatma Uğur Parti Üyeliğinden istifa.

Gülseren Aktar Parti Üyeliğinden istifa.

Ayşe Aksoy Parti Üyeliğinden istifa.

Havva Hamiyet Gülgör Parti Üyeliğinden istifa.

Özcan Altuğ Parti Üyeliğinden istifa.

Serpil Altuğ Parti Üyeliğinden istifa.

Ayşe Aksoy Parti Üyeliğinden istifa.

Cemil Akkuş Parti Üyeliğinden istifa.