Isparta Gül Festivali bugün (31 Mayıs Cuma) başlıyor. 2 Haziran’a kadar devam edecek festivalde gül bahçelerinde hasat yapılacak, yarışmalar, etkinlikler ve konserler düzenlenecek.

Isparta Valiliği ve Isparta Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek Isparta Uluslararası Gül Festivalinde farklı il ve ülkelerden gelen ekipler yöresel gösterilerini sunacak. Festivalde sanatçılar Zara, Başkal ve İkilem ile Altay konser verecek.

Isparta Uluslararası Gül Festivali 31 Mayıs Cuma günü saat 12.00’da Gülcü Mahallesi’ndeki Gülcüzade İsmail Efendi’nin kabri başında anılmasıyla başlayacak.

Aynı gün saat 14.30’da Isparta Belediyesi önünden başlayacak ve valilik önüne kadar sürecek festival korteji düzenlenecek. Festivalin ilk gününde ayrıca saat 17.00’da Isparta Meydan AVM’de stant ve sergi açılışı yapılacak, çocuk etkinlikleri ve yerel grup performansları festival alanında gerçekleştirilecek.

Akşamında ise Zara sevenleriyle Meydan AVM’de buluşarak bir konser verecek.

2 Haziran Pazar günü gül bahçeleri ziyaret edilecek, gül hasadı yapılacak. Farklı il ve ülkelerden gelen halk oyunları ekipleri, yöresel oyunlarını Ispartalılara sergileyecek. Saat 18.00’da uluslararası halk oyunları ekipleri IBKM Gül Salonunda gala gösterisi gerçekleştirecek. Son gün akşamında da yine Isparta Meydan AVM’de Altay konser verecek.

Editör: SELÇUK ÖÇAL