Burdur Sağlık İl Müdürlüğü personeli, yıkıcı depremin yaşandığı ilk günden bu yana deprem bölgesinde sadece sahada, ambulansta, değil aynı zamanda hastanelerde de fedakârca görev yapıyor.

Kırıkhan Devlet Hastanesi’ne geçen İl Sağlık Müdürü Şenbayram ve Sağlık Yöneticileri burada öncelikli olarak hastane yönetimi ile görüştüler. Sunulan acil afet sağlık hizmetleri ile ilgili istişare ve çözüm önerilerini paylaştılar. Akabinde burada görevlendirilen destek personeli ile buluştular. Güvenlik Görevlisi, Temizlik Görevlisi, Hasta Karşılama ve Yönlendirme Personeli, Aşçı ve Teknisyenlerimizden oluşan ekip ile değerlendirme yapan İl Sağlık Müdürü burada takdire şayan ve fedakârca görev yapan personeli tebrik ederek onların talep ve önerileni not aldılar.

Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde kurulan toplanma alanını ziyaret ettiler. Yine burada kurulmuş olan İl Sağlık Müdürlüğü UMKE çadırında UMKE ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri çalışanı personeli ile destek personeli ile (Güvenlik, hasta karşılama/ kayıt /yönlendirme personeli) buluştular. Hatay’da yapılan çalışmalar, depremin buradaki etkileri, personelimizin genel çalışma usulü ve koordinasyonu, talep / önerilerini dinlediler.

Deprem bölgesinde 7/24 saat esasıyla görev yapan arama kurtarma, destek ve sağlık personelimize yaptıkları bu kutsal görevden dolayı bir kez daha teşekkür eden İl Sağlık Müdürü Sırrı Şenbayram ve Sağlık Yöneticileri deprem bölgesindeki personel ziyaretlerini sürdürüyor.