Üniversite’nin kuruluşundan buyana farklı kademelerde görev yapan Gündüzalp emekliye ayrıldı. 1993 yılında Selçuk üniversitesinde “Tabi Afet Depremin, Burdur Kenti Üzerine Olan Etkileri” konulu semineri ile ve “Burdur İli Yeşil Alan Planlaması” konulu yüksek lisans tezi ile Yüksek Mimar unvanını alan Gündüzalp, 2007 yılından Haziran 2016 tarihine kadar Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı olarak çalışarak, 2015 yılında da Genel Sekreterlik görevine getirildi.

'Her Taşında İmzası Var'

Üniversite’nin kuruluşundan itibaren tabiri caizse her taşında ve çakılan her çivisinde emeği bulunan Gündüzalp MAKÜ’de hayata geçen büyük yapısal projelerin de bizzat tasarlayıcısı ve uygulayıcısı olarak imzası bulunuyor. Stadyum ve altında kurulan derslikler ile spor salonları, buna ilave olarak yapılan Otel projesi ise büyük beğeni topladı ve stad projesinin birebir aynısı İzmir’de de yapıldı. Bununla da kalmayan Gündüzalp farklı mimariye sahip Kütüphane projesi ile dikkatleri çekti. Son olarak hizmet vermeye başlayan Diş Hekimliği Fakülte binası ile Diş Hastanesinin de yapımının tamamlanmasında ve faaliyete geçmesinde büyük başarılara imza attı.
Ali Nihat Gündüzalp Kimdir?

1961 yılında BURDUR da doğdu.1983 yılında Selçuk Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. 1985 yılında Akdeniz Üniversitesi Burdur Meslek Yüksek Okulunda akademisyenlik kariyerine başladı. 1993 yılında Selçuk üniversitesinde “Tabi Afet Depremin, Burdur Kenti Üzerine Olan Etkileri” konulu semineri ile ve “Burdur İli Yeşil Alan Planlaması” konulu yüksek lisans tezi ile Yüksek Mimar unvanını aldı. 2007 yılından Haziran 2016 tarihine kadar Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı olarak çalışmıştır. Haziran 2016 yılından itibaren Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Genel Sekreterlik görevine atanmıştır.

Ali Nihat Gündüzalp, Gülsün Nihal Gündüzalp ile evli olup iki çocuk babasıdır.