Burdur-Antalya Karayolu Seydiköy ve Kent Ormanı girişlerinin bulunduğu kavşakta yapılan basın açıklamasında, ''bugün burada Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Belediye Meclis Üyelerimiz ve Gençlik Kollarımızla bir araya gelmemizin sebebi şu an bulunduğumuz yer olan Burdur-Antalya Karayolu Seydiköy ve Kent Ormanı girişlerinin bulunduğu Kavşakta bir Sinyalizasyon Sistemi ve Orta Refüje aydınlatma sistemi kurulması talebidir'' denildi.

Başkan Sönmez açıklamasının devamında, ''Hepimizin malum olduğu üzere bu Kavşak Şehirler ve Uluslararası bir yol olan Antalya-Burdur Karayolunun üzerinde bulunan ve özellikle yaz aylarında trafik akışının yoğun olduğu bir bölgeye isabet etmektedir. Özellikle Mayıs Haziran Temmuz Ağustos aylarında bu bölgeye yoğun bir şekilde piknik ve düğün için gelen vatandaşlarımız vardır. Yaz aylarında buralara gelen hemşehrilerimiz Piknik veya Düğün Mübarekleri sonrasında Kent Ormanı kavşağından Ana Yola çıkarken Bucak istikametine doğru hayli sıkıntı yaşamaktadırlar. Hele ki Aydınlatma olmadığı için gece bu sıkıntılar daha fazla olmaktadır. Hem Antalya istikametinden Burdur'a hem de Burdur istikametinden Antalya istikametine doğru yolun bir tarafının rampa olmasıyla ağır vasıtaların yavaş gelmesi ve onu diğer hafif araçların sollarken hızlı olması, kavşaktan çıkacak araca ağır vasıtaların kör nokta yaratması, Burdur-Antalya istikametinden gelen araçların rampadan aşağı inerken hızlarının artması sebebiyle maalesef burada geçmişten günümüze birçok maddi hasarlı, yaralamalı kazalara sebep olmuş İnsanlarımızın hayatını kaybetme noktasına geldiği de görülmüştür.

Buradan Burdurumuzun 3 Milletvekiline çağrıda bulunuyorum. Üç Vekilimizinde el ele vererek bu kavşağımıza bir an evvel trafik sinyalizasyon ve aydınlatma sistemini kurdurmalarını rica ediyoruz. Bu konuda Bucaklı hemşehrilerimizin de yoğun bir talebi vardır.İnşallah siz Vekillerimiz hemşehrilerimizin bu haklı taleplerine kayıtsız kalmaz, can ve mal kaybına meal verilmeden ilgili makamlara gerekli görüşmeleri yaparak Karayollarımıza gerekli talimatları verdirirsiniz. Özellikle AK Parti Burdur Milletvekili Sayın Yasin Uğur Bey'den tekrar ricam olacaktır. Geçtiğimiz haftalar içerisinde Yeğeninizin Eşini Diş Hastanesine Müdür olarak atayıp atamayacağınızı sorduk ama sizden bir olumlu ya da olumsuz bir cevap alamamıştık. Bu vesile ile aynı soruya cevap vermeniz temennisiyle tekrar soruyorum. Doğru ise siyasetteki son yılınızı kayırmacılık için değil buraya Sinyalizasyon, Aydınlatma, kısaca Bucak'a hizmet için kullanın, Vekilliğinin bitmesine bir yıldan az kala gider ayak memlekete bir hizmetin olsun'' ifadelerini kullandı.