‘’Engelli Hibe Desteği Kendi İşini Kurma Projesi’’ kapsamında, Nezihat Kazan’ın İŞKUR'a sunmuş olduğu projesinin komisyon tarafından onaylanmasının ardından İŞKUR İl Müdürlüğü’nde sözleşmesi imzalanan, Burdur’un Kozluca Köyü’nde ikamet edenNezihat KAZAN, Kuruluş Desteği için verilecek olan50 BİN TLile alacağı18 Küçükbaş hayvan ile hayvancılığa başlayacak.

Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yunus Emre AKALIN, “Engelli Hibe Desteği Kendi İşini Kurma Projesi’’ kapsamında projesi onaylanan Nezihat Hanım’ın sözleşmesini imzalamış bulunuyoruz. Kendisine toplamda 18küçükbaş hayvan kazandırılacak ve Projenin takibi İŞKURtarafından yapılacaktır Nezihat Hanım, küçükbaş hayvanları3 yıl boyunca satamayacak, kesimini yapamayacak. Hayvanlar sigortalı olup, 3 yıl sonra tamamen NezihatKAZAN’ınolacaktır. İŞKUR olarak yeni istihdam sağlayacak projeleri desteklemeye devam edeceğiz. NezihatKAZAN’ahayırlı uğurlu olmasını diliyoruz, dedi.

Nezihat KAZAN,kendisine sağlanan imkan sayesinde, severek yapacağı hayvancılığa başlayacağı için çok mutlu ve heyecanlı olduğunu kaydetti.