Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan Yerel Seçimler öncesi Burdur’da Geleneksel Seçim Yürüyüşü düzenledi. Ellerinde Türk Bayraklarıyla katılan çok sayıda vatandaş Başkan Ercengiz ile birlikte şehri bir uçtan diğer uca kadar yürüdü.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan Yerel Seçimler öncesi Burdur’da Geleneksel Seçim Yürüyüşü düzenledi. Yürüyüşe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, eşi Hülya Ercengiz, CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, CHP Bucak Belediye Başkan Adayı Hülya Gümüş, İl genel ve Belediye Meclis Üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Otogar önünde toplanan çok sayıda vatandaş ellerinde Türk Bayraklarıyla Burkent’e kadar yürüdü. 
Yürüyüşün ardından Başkan Ercengiz, kendisini yalnız bırakmayan vatandaşlara teşekkür etti. Bu kutlu yolda 3. kez birlikte yürüdüklerini ama heyecanının 2014 seçimleri kadar coşkulu olduğunu belirten Başkan Ercengiz, “Ekrem Başkanım 2019 söylüyordu. Size bir şey söyleyeceğim. Kazanıyoruz, haberiniz olsun. Yarın kazanıyoruz. Milletvekilimiz ve il başkanımız ilçelere gittiler. Çünkü sadece merkez ve Yeşilova’yı değil Bucak’ı da kazanıyoruz. Çavdır’ı da kazanıyoruz. Karamanlı’yı da Çeltikçi’yi de kazanıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi en az 5 belediyeyi kazanacak. Yurttaşlarımıza sosyal demokrat belediyecilik neymiş göstereceğiz. İlk seçimimizde 9 ay yürümüştük, ikinci seçimimizde 6 ay yürümüştük, bu seçimde de 3 ay birlikte yürüdük. Ben inanıyorum ki hiç yorulmadık. Yarın akşam zaferimizi kutlayacağız. Ama kaybedeni olmayan bir seçim kazanacağız. Bütün Burdur kazanacak. Pazartesi kaldığımız yerden çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Editör: Alihan Akın