Burdur Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezleri Müdürlüğü’ne bağlı çocuk evlerinde kalan minikler eğitim öğretim dönemlerinde ürettikleri maharetlerini Cumhuriyet Meydanında kurulan stantlarda sergiliyor.  Ayrıca miniklerin el emeği göz nuru ürettikleri eserler de satışa sunuldu. 
9 çocuk evinde toplam 48 çocuğun barındığı çocuk evlerinde minikler maharetlerini sergilerken, kurum çalışanları da hazırladıkları gıda ürünlerin de ayrıca satışını yapıyor. Gün boyu Cumhuriyet meydanında devam edecek olan kermes ve sergi saat:16.00’da son bulacak. Elde edilen gelir ise yine çocuk evlerinin sakinleri için kullanılacak. 
GELİR ÇOCUKLARA HARÇLIK OLACAK
2023- 2024 öğretim yılı içerisinde okullarına devam eden çocukların evlerde üretmiş oldukları el sanatları ve resim resimlerin bu kermeste bulunduğunu ifade eden Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Çakar, eserlerinin ve emeklerinin halk tarafından da beğenilmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini ifade etti. Çakar, kermesten elde edilen gelirin yine çocuklara harçlık olarak verileceğini söyledi.

Editör: SELÇUK ÖÇAL